Zázvor



host - 200.72 (?) 
12.4.2012 14:44, zobrazeno: 7566x

Zdravím, netušíte, jak si vypěstovat na zahradě zázvor? Je nutné předpěstovat, nebo můžu rovnou píchnout kousek do země

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 12.4.2012 21:54

Já to chci taky zkusit.  Napřed ale v květináči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 13.4.2012 7:38

Zázvor zcela jistě nepřežije mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.72 (?), 13.4.2012 11:31

To chápu, ani nepředpokládám že by měl. Jenom bych si chtěla vypěstovat svůj. Jde o to, jestli ho můžu nařízkovat a šoupnout do země, nebo jestli ho musím nechat doma v květináči aspoň trošku vyběhnout. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 13.4.2012 11:51

Jó tak, v tom případě rozhodně předpěstovat, ven jej můžete dát až koncem května a to už do podzimu moc nenaroste. Předpěstovat už od ledna či února, ze začátku roste pomalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.72 (?), 13.4.2012 15:15

Děkuji moc. Večer nařízkuju, šoupnu do květináčů a budu doufat, že se ještě vejdeme do bytusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.45 (?), 20.9.2012 10:17

Dobrý den,

zázvor mám doma už několik let a roste jako zvody. Stačí koupit si hlízu v obchodě (mám ho ze supermarketu), je ovšem potřeba dát pozor na čerstvost. Mladé "pupeny" jdou na hlíze vidět krásně, jsou pak základ pro rostlinku. Nevyžaduje příliš světla, občas mi však schnou okraje lístků, takže asi chybí vlhkost, ale není to žádná katastrofa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.20 (?), 25.9.2012 13:43

Zasadili jsme řízek z kořene zázvoru do květináče-roste jako z vody -má 4 stonky s listy skoro 1 metr vysoké. Nevíme, co s tím., jestli vše vyndat, nebo jen tolik, kolik potřebuji a ostatní nechat růst-asi nevíme, jeli to trvalka, která plodí stále??? Kdo mi odpoví???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.200 (?), 22.10.2012 16:04

Zázvor roste stále, měl jsem ho doma v květináči 2,5 roku v kuse. Buď můžete odlomit kousek oddenku a zbytek nechat růst, u mě byla většina v hlíně a obrostlá kořeny, takže šel ven celý, stačí pak zase zasadit do nového substrátu kousek oddenku (použil jsem tu nejstarší část, ze které vyrostla původní rostlina).

jk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika