Výsevní pásky



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?)
4.11.2018 8:44

Moje zkušenost s pásky kupovanými je špatná. Myslím, že příčinou je nutnost trvalé stejnoměrné poměrně vysoké vlhkosti po výsevu a tu nedokážu udržet. Mimoto secím strojkem to mám podstatně rychleji než s páskem. Nevýhoda je nutnost jednocení, ale mně spíš dělá problém aby bylo vůbec co jednotit. Hlavně u kořenovin. Doma dělané pásky jsem nezkoušel, mám v zimě jiné koníčky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 142.155 (?), 4.11.2018 8:24

Vyhoda je v tom, ze jarni vysev je mnohem rychlejsi, pokud ma nekdo pripravene pasky, A lepe a rychleji se rostlinky jednoti. Takze to na jare usetri cas, pasky se pripravuji v zime, kdy neni obvykle co delat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 4.11.2018 8:44

Moje zkušenost s pásky kupovanými je špatná. Myslím, že příčinou je nutnost trvalé stejnoměrné poměrně vysoké vlhkosti po výsevu a tu nedokážu udržet. Mimoto secím strojkem to mám podstatně rychleji než s páskem. Nevýhoda je nutnost jednocení, ale mně spíš dělá problém aby bylo vůbec co jednotit. Hlavně u kořenovin. Doma dělané pásky jsem nezkoušel, mám v zimě jiné koníčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.132 (?), 4.11.2018 15:07

Pro mne je to opravdu dobré, protože protrhávání mrkve a petržele je jednou z mých neoblíbených prací a po tom hrbení mně bolí záda. Jinak si to můžete vyzkoušet a třeba si najít, čím to pro vás je výhodné nebo nevýhodné, každý máme jiné priority.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.161 (?), 11.3.2021 15:46

Já myslím že to pomáhá i v tom že tolik nevyzobou ptáci a nerozmetají.Já mám ptáčků na zahradě spousty, je to nekonečný příběh a v loni mi tam chodila tancovat i liška, jako by se tím bavila.Každý den rozmetená sazečka, asi proto, že jsem jí nenechala slepičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 23.3.2021 20:07

Dělám to velmi podobně, jen jako lepidlo používám buď škrob nebo mouku smíchanou s vodou. Jsou naprosto dostačující. A semínka dávám cik-cak, tím se ušetří trochu prostoru. Řádky jsou sice širší, ale hezky vyjdou na podélně rozpůlený neparfémovaný toaleťák.

Ano, s mrkví je problém, protože zdaleka ne všechna semínka vyklíčí. Ředkvičky vyšly parádně, cibulka už tak moc ne. A mrkev jsem měl loni jako noty na buben. Zato ale vyrostly mrkve jako řepy. Letos to chci zkusit tak, že semínka mrkve před umístěním na pásek namočím na 24 hodin do vody a pak hned půjdou do země, takže ještě čekám. Zároveň ale vyseju vedle jeden řádek klasicky a protrhanými jedinci vyplním případné mezery. Sice se říká, že u kořenové zeleniny to nefunguje, ale loni se mi jich dost chytlo a vytvořilo pěkné mrkve. Podobně tomu bylo s červenou řepou, kterou jsem si předpěstoval v sadbovníku: měla velmi pěkné bulvy.

A důvod, proč dělám pásky? Trhá mi to srdce, když musím ničit krásně vzrostlé rostlinky, takže je nikdy nevyjednotím na dostatečnou vzdálenost. Rozhodně to není o ceně semínek. A ještě jeden důvod: pásky vyrábím doma v teple, případně s pivečkem u ruky. V sedě, takže mne nebolí záda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika