Neuspech v pestovani mrkve



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
3.9.2016 0:07

Dobry den, me se take hodne dlouho s mrkvi nedarilo, pak mi tady nekdo poradil, ze kdyz zalevam, tak nez mrkev vzejde, nesmi puda nikdy vyschnout ani na povrchu. Proste ze to musi byt mokre i na oko porad. Tak jsem zacala zalevat i rano a vecer, aby nevyschlo a od te doby mam mrkev.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 22.1 (?), 25.5.2016 10:53, zobrazeno: 10043x
Uz po dva roky po sobe se mi nedari vypestovat mrkev. Vyroste vse, i jina korenova zelenina, jen ta mrkev ne. Osivo zkousim od ruznych prodejcu, nemam jen od jednoho. Nenapada vas, cim by to mohlo byt? Pestuji na zahone spolecne se spenatem, redkvickou, hraskem a bylinkami... Dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.253 (?), 25.5.2016 11:07

Mě napadá, že zem by měla být písčitá a pochmurnatka tam není?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.5.2016 11:23

Vysvětlete podrobněji. Vůbec nevyklíčí? Nebo vyklíčí, ale roste zakrněle?

U pár vyklíčených mrkví jsem si všimnul, že jsou ukousnutné nějakou potvorou. Může být, že vám je něco ožere jako malé rostlinky (slimáci, housenky,...).

Protože nevzejití je téměř nemožné, mrkev je snad nejméně náročná zelenina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 25.5.2016 12:48

Mrkev má prý horší klíčivost. Mě kromě ředkviček kořenová moc nejde. Osvědčila se mi kulatá mrkev Rondo. A letos to vypadá, že bodou i 4 pestyňáky. Sousedka říkala, že jí kvůli suchu nevzešlo nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 25.5.2016 13:47

Tak to je snad samozřejmé, že na vyklíčení je potřeba vlhko, je potřeba zalívat. Předpokládám, že to tazatel ví a nenechal semena v suchým záhonu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 25.5.2016 13:44
Já mívám 2 hlavní problémy - nedostatek vláhy při klíčení a žížaly (nebo slimáci nebo jiná havěť žeroucí vzcházející rostlinky). Mně pomáhá rozhodit při vzcházení trochu posekané trávy, alespoň nějaké rostlinky přežijí úvodní nájezd a pak jsou již dost silné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.1 (?), 25.5.2016 14:22
Zalevam, plodiny stridam, zahony na podzim zryji, ale mrkev-jako jedina na celem zahone-ani nevyklici. Vse ostatni v pohode. Osivo nijak nepripravuji-nemacim. Seju rovnou. Osivo kupuju v hobby marketech nebo pres net. Prave, ze jako to nejjednodussi k pestovani a bez uspechu. Ostatni (i slozitejsi) v poho...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 3.9.2016 0:07

Dobry den, me se take hodne dlouho s mrkvi nedarilo, pak mi tady nekdo poradil, ze kdyz zalevam, tak nez mrkev vzejde, nesmi puda nikdy vyschnout ani na povrchu. Proste ze to musi byt mokre i na oko porad. Tak jsem zacala zalevat i rano a vecer, aby nevyschlo a od te doby mam mrkev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 116.118 (?), 3.9.2016 1:43

já osivo mrkve namáčím skoro týden, aby se ze semene vyplavily látky které brání vzcházení (Kumorin),pak krátce osuším a seju, klíčí podstatně lépe, taky se osvědčilo sít mrkev na podzim, do jara se tyto látky ze semen vyplaví a vyklíčí na jaře.,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.250 (?), 3.9.2016 7:09

Vždy jsem sadil stejně (možná blbě) ale vždy mrkev a petržel vezšla. Poslední asi 3 roky téměř nic. Chyba nebude u mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika