mrkev plná červíků



barra - (24) - 19.246 (?)
20.3.2009 20:50

Nálety pochmurnatky mrkvové končí v polovině května - takže vyséváme až koncem května nebo později.
A lepší způsob pěstování mrkve neznám - než na hrůbcích, ve dvojřádku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 210.173 (?), 27.10.2008 17:26

Vysévat mrkev střídevě s řádkem sazečky jsem vyzkoušela.Výsledek se nedostavil.Mrkev byla červivá a cibule malá a náchylná na hnilobu. Možná to ale všechno bylo tou hroznou bouřkou a krupobitím v červnu.Máme totiž zahradu ve Smrkovém Týnci (na chrudimsku). Myslím, že jsme vyzkoušeli již všechny rady o kterých se tu píše, ale mrkev  (vždy, přez zimu jí dáváme do písku, do sklepa) je v polovině zimy červivá a hořká.Vzdávám to  :-).Anna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.50 (?), 12.2.2010 11:57

Moje mrkev tedy vůbec nepotřebuje čistý záhon. Zásadně míchám semínka mrkve se semínky ředkviček nebo salátu a pískem, mezi řádky mrkve sázím řádky cibule sazečky. Zralé ředkvičky sklidím, salát rozsadím , mrkev se nemůsí protrhávat a cibulový zápach pochmurnatka přímo nenávidí. A mrkev mám čistou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.18 (?), 8.11.2012 0:50

urcite mrkev nejenotit, radeji vysit ridceji, a kdyz vytahnete mrkev, vzniklou diru peclive zahrabnout zeminou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 6.11.2008 19:54
Protože používám textílii docela hodně - černou pod rajčata, papriky, salát, jahody, melouny a bílou především na ředkvičky, zkusila jsem i na mrkve. Tak po mých zkušenostech nemohu absolutně doporučit. Vzešlá nať, pokud se tomu dalo říct nať, byla naprosto nedomrlá, slaboučká. Po odstranění textílie se jakž takž zbrchala a i nějaká ta mrkev narostla, ale jak jsem psala z jiného PC a tudíž pod jiným číslem, nejvíc se mi prostě osvědčilo - a už nějaký ten rok - mrkev set do hrůbků. Ale i tak mám dojem, že letošní rok moc mrkvi (a jiným plodinám :-).) nepřál. Z druhého výsevu nebylo vůbec nic, ani jeden aspoň pidiocásek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 6.11.2008 20:55

No, já mám s netkanou bílou textilií úplně opačnou zkušenost.Moucha, která napadá mrkev, klade do mladých rostlinek vajíčka a larvičky pak způsobují onu známou červivost se jmenuje pochmurnatka mrkvová, jak již bylo zmíněno přede mnou.Pokud mrkev po výsadbě nepřikryji, je červivá, S net.tex. nemá mrkev žádný problém! Odkrývám jen při pletí a jednocení a úplně až koncem srpna.Ta mrška muší má totiž 2 období, kdy na m.nalétává.Takže u mne přikrytí net.tex.jednoznačné ANO! Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.108 (?), 7.3.2009 10:17

Zdravím, a to mi ta mrkev vyroste pod tou textilií? Nepotřebuje nať nějaký prostor? Neumím si to představit. Prosím o radu. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
barra - (24) - 19.246 (?), 20.3.2009 20:50

Nálety pochmurnatky mrkvové končí v polovině května - takže vyséváme až koncem května nebo později.
A lepší způsob pěstování mrkve neznám - než na hrůbcích, ve dvojřádku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.46 (?), 1.1.2010 20:38

Takže vážení,
nesnažte se namluvit zahrádkářům a zemědělcům, že se pochmurnatka mrkvová lekne nějakých hrůbků a bude po červivosti mrkve. Hrůbek v tomto problému na malé ploše zahrádkáře nic neřeší. Všichni víme, že pochmurnatka má dvě generace. Mrkev karotku s vegetační dobou cca 100 dní a na uskladnění (každoročně 35-50kg.) seji pravidelně cca v 1/2 června. V posledních letech řeším též problém s pochmurnatkou. Samozřejmě ji seji na nehnojený pozemek cca v 1/2 června a cca zač. srpna ji přikryji netkanou textilií na takovou konstrukci, aby měla mrkvová nať nad sebou vzduchový polštář. Sklízím koncem září. Ale stejně nať pod textilií chytí septoriózu, začne pod textilií hnědnout a mrkev předčasně ukončí vegetaci. Takto "nedozralá" mrkev i při uskladnění v ideálních podmínkách mého sklepa (8-2 st. C a 80%RV a v pilinách) začne během X- XII zahnívat od špiček a i když červíky pochmurnatky nemá, je nepoužitelná.
Tak ji zkusím naset zač. května aby unikla 1. generaci a sklidit do konce srpna, aby snad unikla 2. generaci a uvidím. Chemii nepoužívám.
Poradí mi někdo něco lepšího?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.170 (?), 25.2.2010 13:17

A co Celilek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.2.2010 13:40

Nejsem expert na mrkev, ale na uskladnění se, myslím, karotka příliš nehodí. Na uskladnění vysévám od nepaměti Rubínu, lepší jsem dosud nenašel. Ne že by byla proti pochmurnatce úplně odolná,  ale napadení mi připadá slabší než u Nantéských či Karotiny.  V běžném sklepě vydrží v písku v pohodě do nové, jen trochu vypouští vlasové kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika