mrkev plná červíků



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?) 
25.2.2010 14:07

Dovolím si opravit pana Vysloužila a sice jeho názor, že karotka není vhodná na uskladnění.  Jako karotku označujeme zpravidla ranou mrkev tj typ Nantes, případně Berlicum.  Ale zásadní chybu u těchto mrkví se dělá v tom, že se karotka seje co nejdříve na jaře a pak se chce tato mrkev ještě uskladnit. Na to skutečně není vhodná, protože je už v této době silně přezrálá a navíc velmi často napadená virózami a proto je špatně skladovatelná. Tuto karotku používámé většinou na přímý konzum v letních a podzimních měsících. Karotku na uskladnění je potřeba set na konci května nebo začátkem června. Samozřejmostí je v této době zálivka, bez ní se pěkná mrkev vypěstovat nedá.

Co se týká pěstování, kdo jednou vyzkoušel pěstování mrkve na hrůbcích, už nikdy se nevrátí k pěstování v normálním záhoně. Kvalitou i výnosem je to v těžkých půdách nesrovnatelné, v písčitých hrůbek nutný není.

Chemická ochrana proti pochmurnatce je velmi obtížná ne-li nemožná, ale podle mých dosvadních zkušeností se mi zdá, že mrkev setou v létě napadá tento škůdce méně, snad proto, že v době náletu jeho druhé generace je tato mrkev pro něj ještě malá proto málo atraktivní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.105 (?), 25.2.2010 19:53

Mrkev pěstuji na hrůbkách a hnojím ji silně popelem ze dřeva. Naroste vskutku pěkná s minimem poškození pochmurnatkou. Popel zapracuji do objemu hrůbku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.26 (?), 31.3.2010 23:29

Já nechci nikomu nic namlouvat, zkusila jsem to proto, že v Receptáři to radili a také dodávali, že nikdo neví proč, ale hrůbky fungují. Dotaz zněl, jak bojovat proti červivosti mrkve. Proto jsem napsala svoje zkušenosti. Nic míň, nic víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika