Kvalitní český česnek



host - 80.237 (?)
17.5.2010 11:24

Jenže to pláčete na špatném hrobě, PP. Rada tu je a to že máte ke zdroji daleko tu fakt nevyřešíme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.5.2010 6:35

Jenže já nepotřebuju nechat si poslat 20 stroužků poštou na dobírku za šílené poštovné. Zajímá mě, jak koupit sadbu aniž bych sjezdil půl republiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.237 (?), 17.5.2010 11:24

Jenže to pláčete na špatném hrobě, PP. Rada tu je a to že máte ke zdroji daleko tu fakt nevyřešíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.5.2010 12:49

Nepláču na žádném hrobě. Původní dotaz byl, že se nedá sehnat sadba česneku. Souhlasím s tím názorem. Je poněkud tristní, že sadbu tak běžné zeleniny nelze koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.5.2010 13:08

Problém je další. Ten pěstitel na prvním místě ve vyhledavačí loni asi měsíc před termínem výsadby už žádný sadbový česnek ne prodej neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 17.5.2010 14:36

No to je zase věc jiná. Ale pokud vím, tak tento pěstitel objíždí se svými sadbovými odrůdami různé akce po některých částech republiky a právě na tyto akce si velkou část produkce šetří. Nezbyde tedy, než si na těch jeho stránkách prohlédnout foto z těchto akcí(různé zem.výstavy apod.) a někde po vlastech českých a moravských si na něho počíhat v termínech, které tam tuším udává. Navíc je to slušný chlap a jistě nebude problém si telefonicky nějaké to kilo sadby včas zarezervovat na jméno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 17.5.2010 14:58

Je to věc jiná a stále stejná. Ve výsledku sadba není. Nehodlám jezdit desítky killometrů jen proto, abych si koupil dvě nebo tři paličky česneku na sázení. Vadí mi, že šlechtiteli propagované odrůdy, velmi vychvalované se prostě běžně nedají koupit. Jestli je to vina šlechtitele, množitele, velko či maloobchodu je mi putna. Výsledek je, že sadbu musím SHÁNĚT. A mnohdy neseženu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.145 (?), 17.5.2010 17:55

Kupili sme na trhu. Aj na jedenie, aj na sadenie. Povedali: "Mlady pan, ak vam bude chutit mozete si nasadit. My vzdy len tento sadime uz 15 rokov, ten isty dokola." Nieco sme zjedli, bol OK, aj sme nasadili. Sorta neznama, a uz vobec neriesim, ci dostatocne pali, alebo nie. Ak by aj nie, pouzijeme viac struckov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 17.5.2010 22:27

Je to Váš názor.Můj názor je ten, že než si na zahradu sadit nějaký česnek, který má kvalitu čínského tak to raději nesadit nic.Ono to dá taky nějakou práci a za to zklamání z mizerných výpěstků to nestojí.Jakou mají zkušenost ostatní pěstitelé se sásením stejné vlastní sadby? Myslím, že je to na nic...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.26 (?), 17.5.2010 23:01

Tak aspoň zkuste objet pár zahradnictví ve Vašem okolí. Navíc si myslím, že pokud dáte česneku co jeho jest, tzn. dobře připravenou půdu, výživu a péči, určitě vypěstujete kvalitní česnek. A dokonce bych řekla, že i z toho "čínského". Nevím, ale tak trochu si myslím, že řeči o špatné kvalitě čínského česnek je tak trochu marketingový tah. Běžně kupuju česnek jaký je. Čínský, holandský, prostě je mi to jedno. Vloni jsem koupila na trhu údajně ČESKÝ česnek. A věříte, že jsem  (ani další členové rodiny) žádný rozdíl nezpozorovala?

Nechci vzbuzovat nějaké vášně, ale to, že pláčete na cizím hrobě, se mi taky tak trochu zdá. My, návštěvníci těchto stránek, s tím, že není sadba, skutečně nic neuděláme. Můžeme s tím souhlasit, můžeme na to nadávat, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 18.5.2010 8:38

...ta posledna veta mi pripomina jednu repliku z divadla J. Cimrmana.

Mozno je to so sortami podobne ako s hybridmi F1. Nie som genetik a genetike ani nerozumiem. Mozno, ze niektore stare si zachovavaju vlastnosti a netreba menit sadbu. Ved moja stara mama urcite nechodila do zahradnictva kazdy rok si kupit nove strucky cesnaku na sadenie. Urcite "tocila" to iste. A vsetci boli spokojni a jedli a sadili dookola ten isty cesnak. Nik sa neotravil, nik si nestazoval... Teraz taka velka veda. Kazdy chce vyslachtene kazdy rok, este najlepsie aj namorene a co ja viem este ake.

Skuste vypestovat cesnak z toho svojho, aspon par rastliniek. Porovnajte s "cerstvou" sadbou,...ak ju zozeniete. Mozno bydete prekvapeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika