Křen



host - 242.146 (?) 
9.8.2007 20:47, zobrazeno: 13538x
Zdravim,
Mate nekdo zkusenosti s pestovanim krenu a jeho rozmnozenim?
Diky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 9.8.2007 21:47
Zatím mi roste na zahradě i proti mé vůli. Vlhká a mírně kyselá jílovice mu zřejmě svědčí. Rozmnožit jej můžet snadno kořenovými řízky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.118 (?), 10.8.2007 5:31
Nejlepší je prý ze hřbitova, ale nezkoušel jsem to. Mimochodem, když už se bavíme o takové kravině: Má křen odrůdy? Díky Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marča - (44), 10.8.2007 7:46

Četla jsem v knížce, že když se na podzim vyreje schováte si kořenové řízky silné jako tužka a dlouhé 20cm do sklepa do písku. V březnu zasadíte tak, že spodní část která je šikmo seříznutá má být 10 cm pod zemí a horní část (rovně seříznutá) v rovině se zemí. Takže je kořen šikmo. To seříznutí je schválně šikmo a rovně aby jsme kořen nevysadili obráceně.Před výsadbou povrch řízku, kromě 2-3cm na horním a spodním konci,odřeme hadrem aby jsme odstranily kořínky a pupeny. Ve druhé polovině června odhrneme zem  a znova odstraníme všechny kořínky ze střední části kořene aby zesílil.Necháme pár kořenů na konci a jen jednu listovou růžici.Znovu zasadíme a sklízíme v říjnu až listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kaktus - (10) - 210.4 (?), 19.10.2007 13:32

Taky mám stejnou zkušenost, jako p. Vysloužil....ne a ne se ho zbavit, tedy hlavně v záhoně.....vytrhnutí, ani vyrytí nepomůže, stačí aby zůstalo pár malých kořínků a je to zase "v háji" :-)  Dá se opravdu spolehlivě množit kousky kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Žanpet - (22) - 236.76 (?), 16.10.2008 19:40
kren mam na zahradce,,,omylem. za zahradkou byla kdysik skladka myslim, ze tam vozili zbytky ze zahradek sousedi,, jako listi a plevely,,,on se tam asi nejak dostal... ale vypada to tak ze se dostal dost rychle na zahradu,,, a ted mam kren asi tak 15x10m plochu jen kren... proste vykopu velky koren a ty male tenke tam stejne zustanou a zase rostou,,, proste se mi zda ze je to jednoduche... tak jsem si udelala zahradku jen kren... tak vsichni ted jsi prijdou za mnou jestli si muzou zvit do pomazanek...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.250 (?), 4.1.2009 14:58

U nás sa hovorí, že keď chceš susedovi urobiť niečo zlé, nasekaj chrenu a prehoď ho cez plot do záhrady. Takže s tým množením je to pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika