Hořka řepa



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?) 
22.9.2014 12:28

Pořád mi ale není jasné, proč ty brambory pěstujete 3 roky po sobě na jednom místě a ty plochy nestřídáte?

Pokud bych každoročně brambory sadil na jiné místo, musel bych novou, zatravněnou,utuženou půdu zorat, drny obrátit, a počkat až zetlejí.Že bych obměnil kultury nepřichází v úvahu, jiné vhodné kultůry na výměnu pozemku nepěstuju.Přetvořit louku na pole je technologicky, finančně,časově náročný proces.Tři roky bramborové čeledi na jednom stanovišti stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 12:44

Mohl byste mit 2 stejne pozemky a stridave na nich pestovat brambory a zelene hnojeni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 14:54

Zajimavá myšlenka, musím nad tím popřemýšlet, jakým technologickým postupem by to šlo provést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.9.2014 15:08

... ve vaší oblasti pod Bahencem byl za MarieTerezie oblíbený osevní postup Brambory-Pohanka-Hrách-Brambory-Pohanka-Oves-Brambory-...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 15:55

Zkuste popremyslet i o nejake pozdnejsi odrude, napr. Jelly - lakavy vzhled, vysoky vynos. Mozna byste mohl trochu zmensit obdelavanou plochu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 16:21

Zmenšit obdělávanou plochu nechci, spíše bych chtěl plochu zvětšit, zvláště kdybych měl brambory pěstovat dvoufázově=brambory+zelené hnojení, a zvláště jak cena brambor rok od roku stoupá.Nikdy jsem si nemyslel, že se ze mě stane bramborový velkopěstitel, když v minulosti jsem chtěl od pěstování brambor zcela ustoupit.Brambor na hnoji není nikdy dost.Za tři týdny budu v letošní sezoně sklízet druhou várku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 16:28

Ceny stoupaji prakticky u vseho, spis bych premysel, jak to delat efektivne, coz mi Vas zpusob neprijde. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 16:33

Ten který je zvyklý obědvat 200g(4ks) porci brambor, pak ztěží pochopí, když někdo sní 600-1000g brambor/1porci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 22.9.2014 16:43

Taky mam rad brambory, ale to s efektivitou pestovani nesouvisi. A jsou mnohem drazsi komodity - ovoce, zelenina, maso - nez brambory. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.9.2014 18:29

Plodiny první tratě vyžadují každoroční hnojení hnojem...logicky,kdyby každoroční hnojení nevyžadovaly,byly by to plodiny druhé,nebo třetí tratě.

Prozraďte efektivitu pěstování brambor, jakou používáte Vy.Nezajímá mě obměna polerole v tříletém cyklu, mimochodem kterou by jste měl vyzkoušet.Zajímá mě jak hnojíte brambory-zeleninu první tratě, která hnůj každoročně vyžaduje.Čím nahrazujete hnůj, jaké jiné hnojiva používáte, zda používáte každoročně zelené hnojení, vápenatá hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika