Proč odešel kocourek a jak ho chytit?



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
6.4.2010 14:12

Chápu, že si asi vybral žít volně. Jen jsem se ptala, jestli někoho nenapadá důvod. ...Měl jsem už několik kocourů, dokud byli mladí tak se vždycky drželi doma. Tak do dvou let. Pak se začali toulat. Všichni. Bylo běžné, že jsme je neviděli několik týdnů, pak se zase vrátili, někdy s nějakými šrámy, nějakou dobu pobyli na dvorku a pak zase odešli na potulku. Rekord, kdy byl kocour pryč a vrátil se máme asi 4 měsíce. Nevím to přesně, protože jsme si nezapisovali kdy kocour přestal docházet na stravu.  A to všichni kocouři byli vždycky přítulní, nechali se chytit a pohladit. O tom jestli jsou doma jsme vždy věděli, protože jsme jim žrádlo dávali jen když se dostavili, takže když jsem vyšel před chalupu s pytlíkem granulí, tak přibíhali se svých pozorovatelen. Když nepřišli tak nic nedostali.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 118.44 (?), 5.4.2010 7:38
Není to škodolibost, nemám radost z toho že paní přišla o kocoura ale chci jen polopaticky vysvětlit že se zvířátky je to těžký někdo má rád pejsky někdo kočičky a utéct můžou všichni, každý za to jaksi odpovídá sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 4.4.2010 21:08

No, velice "chytrá rada". Zvířata nemají rozumovou nadstavbu sexuality, tj. Pokud kocourka majitel vykastruje, kocour nemá žádný pocit, že by mu cokoli chybělo.

Rozumný chovatel kočičáků kočičáky nechá vykastrovat, nemění svoje chování k chovateli, ani zvyky, jen se netoulají a neznačkují (a navzájem neperou) Sám mám osm koček a všechny jsou kastrované.

Příště raďte v tom, čemu rozumíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.26 (?), 4.4.2010 21:46

to je prave to ze kdyz se vykastruje tak je z neho gaucovy kocour, ktery nezna okolni teren a venku zabloudi nevykastrovany se potuluje v okoli a ma to zmapovane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 4.4.2010 23:40

To   jsou hlouposti někoho, kdo kočky nikdy nechoval. Kocour i kočka si pouze zmenší teritorium, nnc víc, nic míň. Chirurgické odstranění pohlavních žláz nevyvolá u zvířete "demenci", a nezmenší ani jeho kognitivní funkce, pouze odstraní sexuální tenzi a snahu obsáhnout co největší teritoriu.

Kastrát má okolí zmapované stejně dobře, jako nekastrované zvíře.

Takže platí i nadále platí předchozí rada, psát jen to, o čem mám správné informace.

Hloupost je i tvrdit, že vznikne "gaučové " zvíře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 5.4.2010 8:43

Souhlasím s Chemickým Alím, kastrace koček je rozumné řešení současné situace, kdy lidi nechají kočky třikrát ročně okotit a pak řeší, nebo neřeší co s koťaty.

A k tomu uprchlému psovi - je rozdíl potkat na návsi volně pobíhající kočku a vlčáka kříženého s rotvajlerem. Už jsem zachraňoval paní na kole, kterou si dva vlčáci vybrali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 5.4.2010 8:56
Také s ním souhlasím a s vámi jistě též, je to jak jsem napsal vždy za svého miláčka odpovídá páníček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 5.4.2010 12:59

Zdravím, nemyslím, že to co se Vám zdá pro to zvíře nejlepší, je také nejlepší z pohledu zvířete, když si zvolil svobodu, tak je asi pro něj nejlepší, tím že ho odchytnete a zavřete, tak to určitě bude to nejhorší co může zvíže potkat. Nesnažte se předělat přírodu a příště si pořiďte kočku, která je pro domácí prostředí vyšlechtěná a pokojové prostředí se jí bude líbit tak, že se jí nebude chtít ani ven. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 6.4.2010 1:44

Kočka domácí je jednoznačně vyšlechtěný domestikovaný = domácí, v přírodě samostatného života neschopný jedinec. Ano jsou vyšlechtěná plemena, která se z domu takřka nehnou (britská modrá), ale o žádném předělávání přírody nemůže být řeč.

Nejsem šílenec, začínal jsem s jednou a následně druhou kočkou, zbytek jsou nalezenci, kteří byli takzvaně "toulaví a divocí", ale to jen do té doby, než dostali slušnou péči. Od té doby se drží v domě a jeho těsné blízkosti. Pokud je kočka chronicky vyhládlá, pak opravdu courá.

Nicméně zaběhnutých moček v pravém slova smyslu najdete minimum. většina zmizelých koček se stane obětí špatných a hloupých lidí. Skutečně domácí mazlíčci - kočky s dobrou péčí a malým akčním rádiem se dožívají věku okolo 17-20 let...

Vesnické kočky díky oslům s puškami a jedy zlomku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.146 (?), 6.4.2010 10:50

Dobrý den.

Děkuji za všechny rady. Chtěla bych jen říci, že kocourka odmítám chytit a zavřít doma, jak si tu někdo jedovatě rejpnul. Stačí, kdyby pořádně přečetl můj první příspěvek. Chtěla jsem se jen přesvědčit, zda-li je to on, zda-li je vpořádku, příp. přestat pátrat jinde, např. několik km od nás, odkud nám lidi volají, že nějakého takového chlupáče viděli, strhat plakáty, zkusit dát najevo myslivcům, že v tomhle revíru žije náš kocourek, pokud by přimhouřili oko, nebo obě, kdyby nepřimhouřili, dát nám alespoň vědět, co se stalo... Chápu, že si asi vybral žít volně. Jen jsem se ptala, jestli někoho nenapadá důvod. Rozhodně tu neměl hlad (jak se někdo zmínil) a nestrádal z člověčího pohledu. Možná strádal z pohledu napolo divoké šelmy a zatoužil žít volně.

Sehnali jsme sklopec z jedné kočičí asociace, nicméně jsme ho zatím nepoužili. Zjistili jsme, že tam často chodí parta vandalů, co místnímu dědovi jen tak z legrace ušlape několik holubů Nechci z našeho kocourka udělat snadnou kořist takových ubožáků, když by byl chycen do skopce a nemohl se bránit a utéct. Takže pokud nevymyslíme, jak mít sklopec pod dohledem, tak ho asi ani nepoužijem.

O myslivcích si myslím své. Jsou "myslivci" a Myslivci. Bohužel, znám hodně právě těch "myslivců".

O kastraci kocourů - naprosto s ní souhlasím. Naopak odsuzuji topení koťat, příp. jejich vyhazování do popelnic apod. A odsuzuji střílení přemnožených a toulavých koček.

Všem ještě jednou moc děkuji za příspěvky a přeji krásné jarní dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 6.4.2010 14:12

Chápu, že si asi vybral žít volně. Jen jsem se ptala, jestli někoho nenapadá důvod. ...Měl jsem už několik kocourů, dokud byli mladí tak se vždycky drželi doma. Tak do dvou let. Pak se začali toulat. Všichni. Bylo běžné, že jsme je neviděli několik týdnů, pak se zase vrátili, někdy s nějakými šrámy, nějakou dobu pobyli na dvorku a pak zase odešli na potulku. Rekord, kdy byl kocour pryč a vrátil se máme asi 4 měsíce. Nevím to přesně, protože jsme si nezapisovali kdy kocour přestal docházet na stravu.  A to všichni kocouři byli vždycky přítulní, nechali se chytit a pohladit. O tom jestli jsou doma jsme vždy věděli, protože jsme jim žrádlo dávali jen když se dostavili, takže když jsem vyšel před chalupu s pytlíkem granulí, tak přibíhali se svých pozorovatelen. Když nepřišli tak nic nedostali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika