Kocour cestovatel



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?) 
14.8.2009 20:15, zobrazeno: 175367x

Musím se s vámi podělit o smutnou historku s dobrým koncem. Před měsícem jsme se přestěhovali, přitom jsme převezli i kocoura do nového domu, bohužel nám hned po příjezdu utekl a už jsme ho víc neviděli. Už jsme kocoura oplakali. Dnes jsme předávali náš starý dům novému majiteli a co se nestalo. Na dvorku nás přivítal náš kocour, sice vyhublý ale jinak se zdá v pořádku. Nechápeme jak mohl najít své původní bydliště vzdálené asi 30 km. Kocoura jsme si zase odvezli a nyní ho v obýváku krmíme yvbranými pochoutkami aby si zamiloval nový domov.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 3.150 (?), 14.8.2009 21:36

Moc Vám (i vám) to přeju, Ferdo. Loni jsme "adoptovali" 2 kocourky, které jsme nechali i vykastrovat-nějaká kočka se okotila ve stodole. Přežili zimu, přestože tu nejsme úplně každý den. Vzájemně se zahřívali v jednom pelíšku, přestože měli každý svůj. Prali se a vyváděli lotroviny a zároveň na nich bylo vidět, jak jsou na sobě závislí. A najednou jeden z nich 9.7. nepřišel. Pořád jsem ho čekala a vyhlížela, při vzpomínce slzela... dnes už nečekám, asi ho něco přejelo. Nikdy jsem nevlastnila žádnou kočku a vůbec jsem netušila, jak moc mi bude chybět. Ano, jeden zůstal, ale pořád ještě to je takové velice divné a zvláštní, že je sám. Moc mě to mrzí a o to víc jsem ráda četla historku s dobrým koncem, s pocitem, že alespoň někomu se občas přihodí něco neočekávaného a milého. Tak si ho pořádně předcházejte. Kocouříčka. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 15.8.2009 1:09

Třeba se vám ještě vrátí... Miki byl na zahradě naposled koncem dubna a vrátil se asi před 14dny, byl pryč 3 měsíce. Jak já ho přivítala!! Sice tam mám ještě další tři, ale tohle byl můj miláček. Teď chodí asi tak 3-4 krát v týdnu, nají se, napije, pak si dá siestu pod keři, nechá se pohladit, pochovat, znovu se napije, řekne mi "mrau!" a odběhne... Jsem ráda, že je v pořádku  :-))    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 28.211 (?), 15.8.2009 23:04

Bojím se, že ne. Ale bylo by to pěkné. To je zvláštní, že jste to docela vystihla-taky mi Čert říká: "mrau". To dělají všechny kočky nebo jen některé-či kocouři? On totiž nemňouká jen vždy právě pronese to "mrau". M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 16.8.2009 16:21

Ahojky, všem kterým se zatoulal kočičí mazlík přeji ať se vrátí zpět, panu Ferdovi přeji aby svého kočičáka jakýmkoliv způsobem přesvědčil aby zůstal. Taky mi před 14 dny zmizel jeden kocour.Bydlel na půdě s partnerkou, kterou jsme museli nechat vykastrovat, bylo strašně těžké udat koťata a všechny si opravdu nechat nemůžu i kdybych moc chtěla.Jestli to byl důvod jeho zmizení??? Když doma nic tak jdu jinam???Těžko říct, každé ráno koukám na střechu jestli tam jako dřív nesedí a nehlásí se o svoji snídani, ale zatím nic jen tam sedí smutná Čičina.A to mrau dělá taky náš druhý kocour.Kdykoliv na sebe někde narazíme tak se tímto způsobem hlásí

Mrrrau...
Mrrrau...
ztracený
ztracený
smutná Čičina
smutná Čičina
Tito draci už mají novou rodinu
Tito draci už mají novou rodinu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Je to večeře, není to večeře.....
Je to večeře, není to večeře.....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 16.8.2009 20:25

Dva dny jsme kocoura hýčkali, vykrmovali a pomalu ho přivykali novému okolí: Nejdřív jsem ho po venku jen nosil.    Nyní kocour leží venku na terase a pokukuje na nás skrz dveře, tak snad už nebude míť chuť hledat starý domov. Jinak kocour má asi pět roku a byl vždycky dost tulák, často byl někde na potulkách i dva měsíce. Jiný náš kocour byl na potulce jednou dokonce čtyři měsíce, toho se nám ale nepodařilo přestěhovat, protože pár týdnů před stěhováním se odešel potulovat a už jsme ho pak neviděli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 18.8.2009 11:09

Moc Vám to přeji aby zůstal.A třeba se noví majitelé ujmou vašeho druhého tuláka až se vrátí.Asi bude koukat, kde má páníčky.Ten náš asi dospěl a šel na zkušenou.Před dvěma roky se k nám na půdu nastěhovala krásná černá číča, když jsem zjistila, že má koťata, tak jsem ji dávala krmení, v dobré víře, že zůstanou všichni.Kočka to vzala tak, že odkojila, naučila je žrát z misek a vzala roha.Z kocoura se stal mazel, kočička si drží odstup.Mazel je pryč něco přes 14dní a já pořád věřím, že se vrátí, že jednou když otevřu ráno dveře bude zas sedět na střeše a vřískat tak dlouho než přinesu krmení.Držte palce.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 18.8.2009 19:35

Micuko, určitě se vydal na toulky-co je v domě, není pro mě-kor když není vykastrovaný. Dočkáte se vřískotu na střeše a kocour-mazel se bude "culit" pod vousy.  M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 18.8.2009 20:13

Mílo jste milá, díky.Trápí mně to protože nevím co s ním je, jestli je v pořádku, jestli není zraněný.Ale až se vrátí ten teda... se bude mít.Vymazlím, nakoupím kapsičky, granule všech barev a chutí... strašně tady chybí.Mějte se krásně a pokud to dobře dopadne dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 19.8.2009 23:49

Držím palce, Micuko, a určitě dejte vědět, až se návrat "ztraceného syna" uskuteční. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika