Ako vyhrievat budu pre macku/psa



host - 161.56 (?)
13.9.2013 13:09

Vyhřívané boudy jsou nesmysl. Kdo vám to doporučil? Pes a nebo kočka mají jen jeden kožich a ten si jaksi změnit podle počasí nemohou. Vyhřívání mu zamezí aklimatizaci a je mu pak venku zima a bude nemocný a moc dlouho se nedožije. Pitomí sousedi to tak mají a když jsem jim to říkal, tak si o mě mysleli, že jsem magor. No, psa už mají třetího, žádný se nedožil více jak 7 let. Pokud je venku kosa, tak musí být úměrně velká bouda a pes si ji v pohodě prohřeje pokud je dobře zaizolovaná a má i na zemi a na zdech nějakou teplou podložku a samozřejmě něco přes otvor. Kočky jsou odolné a běžně spí někde v nějaké díře. Udělejte kočce boudu podle návodů - definované velikosti a objemu, které najdete na internetu a nebo kupte boudu izolovanou proti chladu a vlhkosti s clonou už hotovou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
duri - (27) - 68.217 (?), 12.9.2013 11:04, zobrazeno: 57911x

Mame mladeho kocura a uz sa ochaldzuje. Chcel by som mu na zimu spravit nieco, kde by sa mohol zohriat a spat v teple. Garaz nemam, do domu ist nemoze.

Napadlo mi nasledovne riesenie:

Kupim termofor (gumenny plochy vak na teplu vodu), nejaky slaby ohrievac vody do akvaria s termostatom. Termofor vydezinfikujem, naplnim prevarenou vodou a do vnutra uzavriem ohrievac. Ohrievac bude v zasuvke s prudovym chranicom.

Ohrievac bude drzat stabilnu teplotu termoforu na povedzme 20stupnov, termofor by som pouzil ako podlahu do malej budy. Aby nespal na gume, zakryl by som to nejakou handrou.

Ak poznate ine cenovo priatelne riesenia, rad ich privitam. Ak vidite v mojom navrhu problem, poradte co sa moze pokazit a ako tomu predist.

Juraj

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
16101 - (1) - 16.101 (?), 12.9.2013 11:11

Když bude bouda velikostně úměrná zvířete, zateplená 5cm polystyrenem, pak si to pes vyhřeje sám. Jak je to u koček, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.182 (?), 12.9.2013 12:07

Kdysi jsme psovi nahrivali cihlu na kamnech a pak mu ji dali do boudy.Spal na ni az do rana. Napada me dvojita podlaha boudy a pod ni 20 - 40W zarovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
duri - (27) - 68.217 (?), 12.9.2013 12:25

Nad ziarovkou som rozmyslal tiez, ale je to dost silny zdroj tepla, muslel by som dat pozor na moznost poziaru. Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.228 (?), 12.9.2013 12:44

Ja by som pouzil elektricku vykurovaciu rohoz. Zaliat ju do betonu, vytvorit dlazdicu vhodneho formatu a vlozit ju do budy. Samozrejme treba to bezpecne pripojit k elektrike.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 115.186 (?), 12.9.2013 13:31

Koččce bych udělal pelíšek plný čistého sena, do kterého nefouká a nezahání. (Třeba někde v krytém stání pro auto, kůlně?) Pokud byla kočka od jara venku, bez problémů se aklimatizuje a přečká zimu. Důležitější než vyhřívaný pelíšek je dostatek energeticky bohaté stravy. (Kočka bude navíc ze sena krásně vonět). 

Pokud trváte na vyhřívání, tak bych to realizoval stejně jako můj předřečík - topná rohož zabudovaná do podlahy pelíšku (zalitá v betonové dlaždici). V případě boudy tedy: silná polystyrenová deska v podlaze, "topná dlaždice", bezpečný přívod el. energie. 

Materiál koupíte v koupelnovém studiu - ptejte se po el. podlahovém topení do koupelny.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.81 (?), 12.9.2013 22:37

Ta myslienka s rohozou a zaliat sa mi celkom pozdava.

Predpokladam, ze tie rohoze len hreju, nemaju ziadny termostat. Cize este by som musel riesit regulaciu.

Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 231.162 (?), 13.9.2013 8:19

dají se koupit topné kabely i s regulací, nebo jenom s čidlem kdy sepnou podle okolní teploty, sám mám udělané pro psy nerezové misky na vodu s topným kabelem aby jim nezamrzala voda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.135 (?), 13.9.2013 9:57

zabyvate se uz davno vymyslenym proc v tomhle experimenzovat a riskovat pozar kdyz se prodavaji schvalene termodesky pro selata nebo primo vyhrivaci desky do psi boudy take jsou v nabidce decky co se kratce nahreji v mikrovlnce a vydrzi teple 10 hodin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.56 (?), 13.9.2013 13:09

Vyhřívané boudy jsou nesmysl. Kdo vám to doporučil? Pes a nebo kočka mají jen jeden kožich a ten si jaksi změnit podle počasí nemohou. Vyhřívání mu zamezí aklimatizaci a je mu pak venku zima a bude nemocný a moc dlouho se nedožije. Pitomí sousedi to tak mají a když jsem jim to říkal, tak si o mě mysleli, že jsem magor. No, psa už mají třetího, žádný se nedožil více jak 7 let. Pokud je venku kosa, tak musí být úměrně velká bouda a pes si ji v pohodě prohřeje pokud je dobře zaizolovaná a má i na zemi a na zdech nějakou teplou podložku a samozřejmě něco přes otvor. Kočky jsou odolné a běžně spí někde v nějaké díře. Udělejte kočce boudu podle návodů - definované velikosti a objemu, které najdete na internetu a nebo kupte boudu izolovanou proti chladu a vlhkosti s clonou už hotovou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika