Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Včera som si prečítal posledné číslo časopisu Zahrádkář. V diskusii na tomto vlákne padlo veľa výhrad voči tomuto časopisu. Ja sa ho musím teraz zastať - v posledných mesiacoch som si ho znovu začal kupovať. Predovšetkým kvôli seriálu pomologických diskusií redigovaných Doc.ing.J.Susom, CSc. o odrodách jabloní. Do detailov boli rozobraté viaceré české odrody (pokiaľ si spomeniem: Šampion, Rubinola, Opál, Sirius, Orion, Topaz, Rubín, Lipno, Admiral, Blaník, Angold, teraz v poslednom čísle Rozela, možno som na niektorú odrodu ešte zabudol). Veľmi cenné na tých článkoch bolo/je, že sa vyjadrovali viacerí pestovatelia, ktorí tieto odrody naozaj pestujú, a to v rôznych podmienkach. Svoje skúsenosti prezentovali napr. aj náš kolega z tohto fóra dr.M.Vysloužil, alebo vynikajúci odborník-ovocinár M.Přasličák. Neboli to suché, málohovoriace popisy ako z pomológie, ale šťavnaté poznatky z praxe. Seriál bol doteraz zameraný na české odrody, čo ja osobne kvitujem. Bol by som rád, keby táto pomologická diskusia ďalej pokračovala, a časom prišiel rad aj na zahraničné odrody svetového sortimentu. Ešte dodám, že posledný rok sa v časopise Zahrádkář dali nájsť aj zaujímavé články na iné témy, napríklad v poslednom čísle o skládkových chorobách ovocia z pera Jaroslava Roda. Takže za posledný rok z môjho pohľadu palec hore, Zahrádkář! IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika