škůdci na kaktusu



G.Rast - (9) - 226.18 (?)
5.2.2009 20:20

tak jsem si to pročetl ale nevyřešili jste jádro problému - ty malý červíky. Něke to tu mám jak se jmenují, já je míval dost často po přesazování u kaktusů. Doporučuji přípravek Confidor 70 WG, stačí 10 gramů na 100 litů vody a máte po problému. Pokud takto neošetříte rostlinku, máte po nějakém čase ten problém opět. Já za to platil něco kolem 200,-Kč a s těmi 100 litry jsem ošetřil jednorázově na zahradě kde co a zatím jsem nezjistil problém u rostlin.  Jo a k tomu zalévání při řízkování v prosinci??? spíše by jsem doporučil jen rosit místo zalévání. Dejte rostlince čas a ona si kořeny pustí sama.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 215.11 (?), 5.12.2008 11:17

Hotovo, chyrurgický zákrok se zdařil, ale bylo to bolestné.Mám z něj 3 řízky a 2 výrustky. Doufám že se alespoň něco chytne. Ještě prosím o radu po zaschnutí jak je mám hluboko zasadit a jestli je mám zalít. Děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 5.12.2008 19:16

Při délce řízku asi 15cm zasadit asi 3cm hluboko, jen aby se nevyvracely. Nejlepší by teď bylo je dát (dokud neuvidíte známky růstu) do normálně vytápěné místnosti na světlo. Zalévat opravdu jen mírně, aby neuhnily. Jakmile zakoření a začnou růst, máte vyhráno. Držím palce!  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 8.12.2008 9:04

Děkuju za radu, Lído.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
G.Rast - (9) - 226.18 (?), 5.2.2009 20:20

tak jsem si to pročetl ale nevyřešili jste jádro problému - ty malý červíky. Něke to tu mám jak se jmenují, já je míval dost často po přesazování u kaktusů. Doporučuji přípravek Confidor 70 WG, stačí 10 gramů na 100 litů vody a máte po problému. Pokud takto neošetříte rostlinku, máte po nějakém čase ten problém opět. Já za to platil něco kolem 200,-Kč a s těmi 100 litry jsem ošetřil jednorázově na zahradě kde co a zatím jsem nezjistil problém u rostlin.  Jo a k tomu zalévání při řízkování v prosinci??? spíše by jsem doporučil jen rosit místo zalévání. Dejte rostlince čas a ona si kořeny pustí sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 5.2.2009 23:17
Pryšce snesou zimování v teple a je nutno je mírně zalévat, aby neseschnuly. Proto i zasazený řízek je třeba opatrně zalévat. Není to kaktus, který po nařízkování, seříznutí hran a zaschnutí si dokáže sám bez zeminy vytvořit "čekací kořeny". Pryšec by za stejné situace vyschnul. ps. Už jsem řízkovala oboje mnohokrát. Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika