Nemoc listů tlustice



host - 220.40 (?) 
8.5.2017 16:15, zobrazeno: 11868x

Dobrý den,

dneska při zalévání jsem si všimla podivných listů na mé Tlustici, mám ji několik let a tohle se mi ještě nestalo.

Listy měly kousek od stanku podélný hnědý "srup" a jeden list nejspíše z tohoto důvodu praskl. Toto se mi ještě nestalo. Na rostlině jsem neviděla žádné broučky nebo povlak, vypadala až na těchto pár listů normálně.


Přikládám foto

a prasklý list

Všechny napadené listy (cca 10-12) jsem otrhala a vyhodila.
Díky všem, co poradíte.
Katka

foto listů
foto listů
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.35 (?), 8.5.2017 21:42

Bylo to nějaké poranění, které se zajizvilo stroupkem... Na nemoc to nevypadá.  Nemáte třeba kočku? Mohla na rostlině třeba honit nouchu a list seknout drápkem.. Můj kocour doma mouchy honí wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.40 (?), 9.5.2017 15:29

díky za tip, kočku doma nemáme :) nevadí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sajka - (1) - 208.178 (?), 25.6.2017 13:05

Dobrý den,

všimla jsem si na tlustici zvláštních fleků a jakoby okousaných částí. Přitom okem nevidím žádné potvůrky, které by si na rostlince pochutnávaly. Nevíte o co může jít a jak proti tomu zasáhnout? Je to zatím jen na těchto pár listech, jinak rostlinka nechřadne a roste dál.

Děkuji.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.196 (?), 12.7.2017 22:23

hoj, nejde o skodcu, biele skvrny vznikaju pri zalievke tvrdou vodou, odporucam pouzivat dazdovu vodu alebo si vodu prevarat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.226 (?), 9.6.2021 11:35

Dobrý den,

mám podobný problém. Listy tlustice na vrcholku postupně odumírají, ale nevidím žádné broučky nebo něco podobného. Tlustici mám v kanceláři na okně a potřebuje radikální řez je to takový chudáček. Můj home office se na ní hodně podepsal.

Přikládám foto.

Díky všem co poradíte

Alžběta


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 9.6.2021 20:17

Většina problémů pokojových rostlin souvisí s vodou-buď je jí málo, nebo hodně-co je to ve Vašem případě? Taky naznačujete potřebu ubrat materiál-pokud máte s tímto postupem dobrou zkušenost, tak jej zopakujte. Nabízí se i malá pěstební nádoba, vyžilý pěst.substrát-hlad?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika