Hnijící kaktus



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.10 (?)
22.2.2024 13:23

Uříznout zdravou horní část, nechat zaschnout, případně dát na to něco (už si nepamatuji jak se to jmenovalo, vypadlo to jako stříbrný prášek- před čtyřiceti lety). Na jaře položit na zeminu a rosit a rosit až se na té řezné ráně objeví základy nových kořenů. potom zasadit.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 161.147 (?), 22.2.2024 10:45, zobrazeno: 264x
Dobrý den, Potřeboval bych poradit, co mám delat s hnijicim kaktusem. Už je to druhy co mi takto uhynul a Ja vůbec netusim, čím to je. Kaktus zalevam zřídka, je v suchu a na sluníčku. Jde to ještě nějak zachránit? Děkuji
Spodek kaktusu
Spodek kaktusu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.10 (?), 22.2.2024 13:23

Uříznout zdravou horní část, nechat zaschnout, případně dát na to něco (už si nepamatuji jak se to jmenovalo, vypadlo to jako stříbrný prášek- před čtyřiceti lety). Na jaře položit na zeminu a rosit a rosit až se na té řezné ráně objeví základy nových kořenů. potom zasadit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.36 (?), 22.2.2024 20:11

Stačí to nechat pořádně zaschnout. Píšete, že zaléváte málo - když jsem je ještě pěstovala, nezalévala jsem je vůbec od poloviny září do poloviny května...

K zamezení hnití je dobré při sázení dát na povrch zeminy v květináči v místech krčku kaktusu vrstvu kamínků, není tam pak vlhko wink. A zemina by měla být propustná.

Lída

Jinak děkuji redakci za opravu zobrazování fotek yes!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.10 (?), 22.2.2024 23:53

Na opravě zobrazování jste se svým způsobem podílela i Vy. Ptal jsem se zde, jestli má někdo taky ten problém a ozvala jste se jen Vy. Tak jsem do redakce napsal s tím, že to není jen můj problém. Stačily dva maily a nějaké foto obrazovky, redaktor Jakub ten problém předal programátorovi IT a za dva dny to bylo vyřešené. Také děkuji redakci.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika