Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Loni jsem při přezimování agave zřejmě udělal chybu, dal jsem ji sice do chladna, ale měla málo světla a na jaře při oteplování chytla hnilobu. Kořeny, stonek a uchycení listů se proměnilo na mokrou kaši smrdící po fenolu. Z agave s listy až 40 centimetrů dlouhými, která byla vysoká tak ze 40 centimetrů zbyla jen vrcholová část, cca nejvyšších 10 centimetrů s vrcholovým pupenem a asi 4 listy 25 centimetrů dlouhými. Zbytek jsem pod vodou důkladně vymyl, nechal zavadnou na slunci a nasadil do nového květináče a do země s polovinou písku a zaléval jen odspodu do misky. Přes léto to stihlo trochu zakořenit a k těm čtyřem původním listům vyrostlo několi kdalších lístků 5 až 15 centimetrů dlouhých. Na poslední zimu jsem dal agave už k oknu na světlo. Nyní ale koukám, že se hniloba zase vrátila, uhnily původní staré listy a začínají hnít i ty nové. Jsem to vyčistil, uhnilé listy ashnilotinu z rostliny v rámci možností odstranil, zůstaly tam ještě zřejmě nějaké zdravé kořeny, kterými se agáve drří v půdě toho květináče. Ale nyní bych potřeboval vědět, co dál. Jestli to léčit nějakým fungicidem, postřikem či nátěrem nebo zase přesadit do nějakého nového substrátu, dát normálně ven, aby na to působil déšť a rosa nebo to nechat na okně z venkovní strany a jen to nadále zalévat do misky... Pokud se ta hniloba ještě rozvine, tak z té agave už pomalu nic nezbude, už nyní to je rostlina tak pomalu do dlaně a to je na agave maličká rostlinka.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika