zalévaní tuje



G.Rast - (9) - 226.18 (?)
1.10.2008 9:55

Ještě k tomu hnojení při přesazování - moje zkušenost je, že pokud se vše dělá přiměřeně, rostlinkám to jenom prospěje. Například já jsem k tůjkám při přesazení dal trochu hnojiva a tujky to akceptovaly. Při dalším přesazování jiných tůjek dala hnojivo manželka přímo ke kořenovému balu a zatím mám dojem, že to neměla dělat. Ale jsem milovníkem domácí pohody, takže jsem jí její práci nekomentoval. Uschnou - nu, stalo se, zasadíme jiné. Uvidím příští rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 67.78 (?), 20.9.2008 15:25, zobrazeno: 25578x

dobrý den, mam na balkoně v truhlících tuje smaragd, zhnědly a uschly, tak se chci zeptat jak casto je mam zalevat nebo cim by to mohlo být?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.175 (?), 21.9.2008 10:10

To zaléváním nebude - spíše už nemají místa a živin v truhlíku nebo rovnou přeléváním jste je oddělala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.9.2008 10:25

Ono také záleží na tom, kde jste ten truhlík měli umístěný. Pokud na něj celý den pražažilo slunce a zálivky bylo málo, tak mohlo dojít k uschnutí - obzvlášť, pokud je truhlík malý.  Nedostatečným hnojením by došlo pouze ke zpomalení růstu a thůjka by byla chudá a drobná, ale neseschla by.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.78 (?), 21.9.2008 14:50

Danielo zdravím a dík za radu.tuje mám na balkoně v truhlíkách i v našem domě je nás víc, ale jen my máme tento problém, slunce na ně svítí až kolem 14h.Stale se snažím poctivě zalévat, jen jednou se stalo, že jsem je 5dní nezalila, tak nevím kde je chyba.Zdravím Jarmila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.9.2008 19:44

Ahoj Jarmilko,  podle toho co píšete, šlo tedy spíš o přelití a thůjce zřejmě uhnily kořínky.  Až budete sázet novou thůjku, dejte na dno truhlíku vrstvu kamínků - takovou drenáž, asi 2 až 3 cm vysokou a na to teprve zeminu.  Také zkontrolujte, jestli jsou otevřené (prolomené) otvory na dně - na odtok přebytečné vody.  U některých nových truhlíků je nutné tyto otvory udělat.  Zalévat stačí při velkých vedrech obden, při chladnějším počasí, kdy nesvítí ani slunce asi tak 1 x za týden.  Také záleží na výši zeminy.  Pokud je vrstva vyšší, tak nevysychá tak rychle, pokud je nižší, vysychá rychleji a musí se pak zalévat častěji.  Příští rok se to snad podaří.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.78 (?), 21.9.2008 20:13

Ahoj Danielo moc děkuji za radu a doufám, že už se mým thůjím bude dařit.Ještě jednou dík a mějte se hezky zdravím Jarmila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
G.Rast - (9) - 226.18 (?), 29.9.2008 19:35

ještě se vrátím k zalévání tůjek.  Je možné, že tůje (Smaragdy) které normálně rostou na zahradě začnou hnědnout v místech, kde jsem je zaléval vodou? Zaléval jsem je totiž letos tak, že jsem je postřikoval přímo do "zeleného". Nemyslím si, že by to bylo studenou vodou a chladným počasím, ale zřejmě byl ve vodě v potoce najěký sajrajt.

Stalo se vám to také?

Jo a k tomu problému s uschnutím tůjek v truhlíku. Také se to mohlo stát že při zasazení do truhlíku mohly být přehnojeny. To, jestli kořínky uuhnily nebo ne může kolegyně jednoduše zjistit když je vyndá. Pokud kořeny nebudou uhnilé, musí hledat příčinu jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.9.2008 22:01

No vidíte, to mne nenapadlo,  že by tůjky mohly být spálené od hnojiva.  Předpokládala jsem, že je paní Jarmilka hnojila přiměřeně.  Také by se nemělo hnojit ihned po zasazení. To bude muset vzpomínat paní Jarmilka, kde mohla udělat chybu.  Ale chybovat je lidské a já celý život říkám, že chybami se člověk učí.  Snad to vyjde v příštím roce.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
G.Rast - (9) - 226.18 (?), 1.10.2008 9:55

Ještě k tomu hnojení při přesazování - moje zkušenost je, že pokud se vše dělá přiměřeně, rostlinkám to jenom prospěje. Například já jsem k tůjkám při přesazení dal trochu hnojiva a tujky to akceptovaly. Při dalším přesazování jiných tůjek dala hnojivo manželka přímo ke kořenovému balu a zatím mám dojem, že to neměla dělat. Ale jsem milovníkem domácí pohody, takže jsem jí její práci nekomentoval. Uschnou - nu, stalo se, zasadíme jiné. Uvidím příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 1.10.2008 10:10

Pokud se dá hnojivo přímo ke kořenovému balu, tak je nebezpečí, že se spálí kořínky.  Já jsem teď přesazovala jednu thůjku (kvůli výkopu na vodovodní přípojku) a před zasazením do nové jámy jsem přidala jen kompost. Jinak oceňuji Váš přístup k manželce.  Člověk občas něco "pohnojí", ale není to takové neštěstí - a život jde dál v míru a klidu...  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika