Smrk sivý - prosychání



host - 161.24 (?) 
19.3.2011 16:49, zobrazeno: 16235x

Hezký den. Na vrcholu mně prosychá smrk sivý (viz foto) poradí někdo co s tím? Díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Benediktimus - (8) - 177.138 (?), 30.4.2011 15:23

Buď je už starý nebo má špatné ovduší. Je ni líto ale zanějaká léta zgebne.Tak už to chodí. Smrk sivý do ČR nepatří, takže se nedivte že protestuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 30.4.2011 19:41

Dobrý večer. Tu suchou část odřízněte. Jak jsou na tom koncové pupeny větviček? Přirůstají větvičky? Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.24 (?), 10.5.2011 21:46

Na suché části pupeny nejsou, větvičky nepřirůstají. Je opravdu starý, je možné, že už to má pomalu za sebou. Ovzduší má asi dobré, je to mimo město.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Evik1 - (9) - 88.254 (?), 8.7.2011 14:24

Mám podobný problém a 2 těchto stromků, netuším jak jsou staré, ale na výšku mají oba cca 1,5 m. Nevím jaká je to přesně varieta, zahradu jsme koupili už se stromečky. Každý je na jiném místě zahrady. Také nám úplně uschly horní části stromků a částečně jsou uschlé i některé větve ve spodní části a uprostřed, jsou tam hnědá uschlá místa, ale na zdravých větvích jsou nové přírůstky. Celkově však vypadají, že chřadnou. Při odřezání suché větve jsme si všimli drobných červených pavoučků, mám tedy za to, že se jedná o svilušku.Myslíte si, že to může být tímto? Právě jsem byla koupit SVILUSTOP a chystáme se večer na aplikaci. Chci také přidat hnojivo na jehličnany. Velmi nerada o ty 2 krasavce přišla.. Přikládám foto a děkuji za odpověď.

Conica1
Conica1
Conica2
Conica2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 203.115 (?), 8.7.2011 16:30
Myslím, že jsem kdysi slyšel, že se jedná o nějakou houbovou chorobu. Svilušky jsou v tomto případě jakýsi "bonus" navíc (nezpůsobily uschnutí vršku, ale smrček oslabují). Takže doporučuji opakované postřiky proti houbovým chorobám a proti sviluškám. Suchý střed bych ostříhal a odřízl. Smrček nejspíše zachráníte, ale řadu let potrvá, než díra po uříznutém vršku zase zaroste. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Evik1 - (9) - 88.254 (?), 8.7.2011 17:01

Děkuji Vám za odpověď. Taky nad tím přemýšlím a nezdá se mi, že by tak malicherný pavouček způsobil takovou zkázu.. Zkusím postřiky podle Vaší rady a ještě pohledám na internetu. Snad se z toho stromky vzpamatují. Pěkný den přeji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika