Smrček - není nemocný?



host - 162.162 (?)
30.6.2009 9:13

ved vsimnite si fotku c.2 z tej prvej serie, vlavo horna cast tam su cierne puklice zretelne, necakat, postriekat

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

salometka - (43) - 161.178 (?), 29.6.2009 14:38, zobrazeno: 8618x

Prosím o radu, zda tomuto smrčku něco není, když mu hnědne a trochu i opadává jehličí. Loni v tuto dobu mi dělal totéž, ale letos na jaře pěkně obrazil (jasně žluté nové jehličí, mám pocit jako by teď začal lehce obrážet znovu) a teď ve stejnou dobu jako loni začal hnědnout a opadávat. Je to normální? Nebo co mu schází? je na východní straně (od 13 hod. ve stínu a vlhlka má momentálně také dost). Čím ho hnojit? Děkuji za odpověď.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?), 29.6.2009 15:42
Zdravím, a nemůže to být práve nadměrnou vlhkostí? My měli podobný problém, během 2let jsme přišli o 3/4 stromečku, reznul, jehličí usychalo, větve se oholily a již neobrazily, zůstaly jen ty spodní. Celý prostředek jsme museli vyříznout, spodní jsme trochu svázaly, tak to nevypadá tak blbě, zatím je už 2 roky klid a ten zbytek je v pořádku, snad to nezakřiknu. Co to způsobilo ale přesně nevíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.162 (?), 29.6.2009 16:09

Vidim na ihlici cierne bodky..  Urcite by som postriekala niecim proti savemu a zravemu hmyzu - Talstar a pod., bude to v poriadku.., postrek pripadne o 3-4 tyzdne opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 29.6.2009 16:30

Tak před Vaším bystrým zrakem smekám. Já vidím pouze rezavé jehličí. Ještě by možná stálo za úvahu, jestli nechybí některý prvek, nejspíš hořčík, nebo může jít o nějakou houbovou chorobu, ale to jen tipuju. Zkuste na internetu pohledat nemoci a škůdce jehličnanů, respektive smrků, určitě něco najdete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
salometka - (43) - 161.178 (?), 29.6.2009 21:13

Děkuji za rychlé reakce:-) I já smekám před bystrým zrakem. Po přečtení reakce s černými tečkami jsem i já na 2.fotce zahlédla na některých jehlicích "čierné bodky", takže jsem hned naklusala ke stromečku, zda tam opravdu jsou, protože jsem si jich před tím nevšimla, ale už se stmívá, moc jich nevidím, skoro vůbec, sem tam možná nějaká tečka bude ale tolik jako na té fotce jsem jich nenašla. Pro mě trochu záhada, ještě ráno mrknu na to s lupou. Hořčík jsem loni stromečku dodala, letos ještě ne, tak to hned napravím. Každopádně hnědnutí opravdu probíhá odvnitřku. Přidávám další fota.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.162 (?), 30.6.2009 9:13

ved vsimnite si fotku c.2 z tej prvej serie, vlavo horna cast tam su cierne puklice zretelne, necakat, postriekat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika