Rezaveni smrcku



host - 7.146 (?)
4.4.2010 18:53

Dobrý den, mám stejný problém s douglaskou tisolistou. Při výsadbě jsem dal pod douglasku docela dost kompostu. Může to být příčina jarního reznutí (spíš oranžově hnédé) jehličí a jejího opadávání? Pokud ano, je možné ji ještě nyní (začátek dubna) vykopat a vyměnit pod ní substrát? Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

simon1386 - (14) - 12.72 (?), 1.11.2009 11:39, zobrazeno: 14480x

Prosim o radu, u 6-ti leteho smrcku se z niceho nic zacalo jehlici barvit do rezava, ale neopadava. Zaclo to cca pred 3 mesici, na smrcek byl jiz nekolikrat aplikovan pripravek Dithane, samozrejme pravidelna zalivka. Dekuji za rady, bylo by ho moc skoda. Prikladam fotky.

smrk_1
smrk_1
smrk_2
smrk_2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petrucha - (25) - 95.14 (?), 2.11.2009 19:00

Je to pekná jedlička, skôr bola, neviem či ju ešte zachránite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 7.84 (?), 3.11.2009 10:53

Na reznutí jehličí je vynikající hořká sůl, ale ta se měla použít hned v počátku, tady už asi moc nepomůže, obzvláště nyní, když je zima na krku a stromky se chystají "chrnět".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.11.2009 14:01

Můj pohled je lesnický, takže pokud to je (spíše byl) okrasný kultivar, nemusí odpovídat. Mikroklima jedle, což je jehličnan na fotkách, nikoliv smrček, rozhodně přímé slunce, sousední břečťan a rybníček, bude svědčit vždy asi jako povodeň vepřovicovým domům! Jedle mají rády stín až polostín s vlhkou, hlubokou a vzdušnou půdou, vystačí i se zvýšenou vzdušnou vlhkostí, to ovšem v porostu. Mělké půdy na vápenci ji nesvědčí vůbec. Při lepší fotce, by možná bylo vidět korní spálu, která může být příčinou reznutí jehličí. Další možností může být poškození imisemi, tedy pokud se v zimě "válí" kouř po zemi, kouř s vysokým obsahem oxidu siřičitého, flourovodíku z lokálních topidel, v létě grilů, udíren, pak jehličnany mohou takto trpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
simon1386 - (14) - 12.72 (?), 5.11.2009 20:07

Dekuji vsem za reakce a moc se omlouvam, ja zil proste v domeni, ze je to maly krasny smrcek a ona je to jedlicka .
Sul jsem aplikoval jak v zalivce, tak take postrikem hned jak zaclo jehlici reznout, jinak puda je vice jilovita jak vzdusna a polostin je urcite zajisten.
Takze nevim co by mu v teto fazi prospelo. Co to je ta KORNI SPALA a co na ni plati? Take jeste moc nerozumim vete "sousední břečťan a rybníček, bude svědčit vždy asi jako povodeň vepřovicovým domům". V jezirku je silna folie se dvema vrstvama geotextilie a brectan se plazi po kamenech a ne po stromecku, nebo nejaky jiny duvod problemu?

Pridam jeste detailni dve fotky, jestli nebude ta udajna korni spala videt.
Muzete se jeste k tomu vyjadrit? Diky.

1
1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.146 (?), 4.4.2010 18:53

Dobrý den, mám stejný problém s douglaskou tisolistou. Při výsadbě jsem dal pod douglasku docela dost kompostu. Může to být příčina jarního reznutí (spíš oranžově hnédé) jehličí a jejího opadávání? Pokud ano, je možné ji ještě nyní (začátek dubna) vykopat a vyměnit pod ní substrát? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 127.231 (?), 7.4.2010 7:54

Zdravím, já při výsadbě jehličnanů kompost nepoužívám, ale záleží, co vše do kompostu dáváte. Rozhodně nic nezkazíte, když jí nyní vykopete a přesadíte, kupte raději rašelinu, namíchejte jí do zeminy, kterou tam máte na zahradě a uvidíte. Aplikujte hořkou sůl postřikem na jehličí a snad se stromečku bude dařit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.26 (?), 4.5.2010 14:53

Dobrý den. Na podzim jsem přesazoval dva smrky stříbrné asi 2,5m vysoké.Zimu přečkali v pohodě, ale je to tak 14dní co jeden z nich začíná nepravidelně po celém stromě žloutnout.Vody má dost a po jaru jsem k němu na radu v zahradnictví přihrábl asi 4 hrsti NPK.Poraďte co udělat aby mi neodešel?? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika