Příspěvky uživatele - Petrucha

Úzké jehličnany, 23.3.2011 Obsahuje fotku
Myslím si, že Picea omorica je dobrý nápad, keď sa vám vidí obyčajná omorica moc veľká, tak skúste formu pendula, alebo pendula bruns. Máte pravdu stromy s prívlastkom nana či compacta rastú pomali, su husté a nerastú moc do výšky, úzky a vysoký tam... celý příspěvek >
Úzké jehličnany, 21.3.2011
Veľa záleži od stanovišta, či je to v tieni a na vlhkom mieste, alebo na slnku.
Mechová zahrada, 28.2.2011 Obsahuje fotku
Pridám pár fotiek machových záhrad, čo som našiel na nete. Sú to väčšinov záhrady v Japonsku. Mne osobne sa také záhrady tiež veľmi páčia, no mám záhradu na južnom svahu kam svieti slnko celý deň. Tak to skúsim aspoň na malom kúsku niekde v tieni.
Roubování čarověníků, 3.5.2010 Obsahuje fotku
Troj-štvor ročné čarověníky v hranatých kvetináčoch sú po 25 zlotých. Vrubľované na kmínku 30-35 zl. podľa druhu. Samozrejme čím starší, tak drahší. V minulom roku som mal šťastie na dobrú akciu. Všetky Larixy, modřiny boli po 20 zl. Je tam aj pekný... celý příspěvek >
Možno čarověník, 15.4.2010 Obsahuje fotku
Tak som tam bol koncom zimy, zobrať pár vetvičiek, a skúsil som niečo navrúblovať. Čarověník to asi nebude, skôr nejaká forma Picea abies, ktorá rastie oveľá kompaktnejšie ako ostatné okolité... celý příspěvek >
Roubování čarověníků, 14.3.2010 Obsahuje fotku
Je to záhradníctvo pána Janusza Szewczyka v obci Krzywaczka 11 km od Krakowa. Viac o tom píšem vo vlakne :Nákupy v Polsku v sekcií Ostatní témata-ruzné. Pridám ešte pár fotiek, z tejto peknej záhrady.
Podivné nemoci kaktusů, 9.3.2010
Máte teplomilný kaktus Uebelmania Pectinifera. Tieto kaktusy pochadzajú z Brazilie, a teplota v zime by nemala klesnúť pod 15 C. Sú to chúlostivé rastliny, a pestujú sa vačšinov vrublované. Neviem pri akej teplote ste ho zimovali, ja svoje zimujem v... celý příspěvek >
Roubování čarověníků, 7.3.2010 Obsahuje fotku
Čarověníky sa dajú kúpiť v každom lepšiom záhradníctve. Sú záhradnictva ktorých hlavným artiklom sú práve čarověníky.Jedno také špecializované navštivujem v Poľsku. Ja kupujem troj-štvor ročné vrublovance hlavne kvôli cene. Čím staršie, tým sú... celý příspěvek >
Možno čarověník, 3.2.2010
Určite to nie je P.Glauca Conica. Je to veľký asi 8-10 metrový strom P. Abies ktorý rastie v lese. Koncom zimy sa tam vyberiem, a skúsim ho navrubľovať. Uvidím či sa niečo ujme. Ide o to, že každý jeden čarověník je orginál. Jeden na druhého sa môžu... celý příspěvek >
Možno čarověník, 20.1.2010 Obsahuje fotku
Pozeral som fotky z letných túr. Našiel som tento zaujimavý smrek. Chcem sa opýtať skúsenejších pestovateľov, môže to byť čarověník, určite nerastie normálne.
Jaky jehlicnan?, 9.1.2010 Obsahuje fotku
Dosť záleží od stanovišťa, na ktoré chcete strom zasadiť. Na svetle suchšie stanovisko by sa hodil smrek omorika. Korunu má úzku kuželovitú, a vašich 5 metrov by mu bohato stačilo na dlhé roky. Na vlhkšie miesto do tieňa, alebo polotieňa by zapasoval... celý příspěvek >
Poradite mi s nazvem kaktusu?, 5.1.2010
Skôr by som si tipol Notocactus. Možno N. scopa. Tie kvety sú určite nalepené slamienky.
Borovica, 31.12.2009 Obsahuje fotku
Srdečne vás zdravím pán Stanislaw. Pred tromi rokmy som si kúpil super knihu od Miroslava Kostelníčka : Čarověníky v naší zahrade. Veľmi ma zaujala, a čarověníky ma doslova učarovali. Odvtedy si oveľa viac všímam stromy, či už na prechádzcke v lese,... celý příspěvek >
Borovica, 30.12.2009 Obsahuje fotku
Tak som skúsil vytrhnúť pár šišiek, a vyzera to pán Stanislaw, že to asi bude ta Pinus Banksiana. S každoú šiškov sa vytrhlo aj trochu dreva. Je dvojihlicova. ihličie by malo byť viac pokrútené, ale asi to neplatí paušalne u každého stromu. Šišky su... celý příspěvek >
Borovica, 29.12.2009
Ďakujem za radu, s tou šiškou to hneď zajtra vyskúšam. Na strome sú aj dosť staré šišky. Ten strom môže mať tiež asi tak 30-40 rokov, a je ich u nás v meste viac.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika