Proč rezaví thuje?



host - 181.248 (?)
4.10.2013 14:15

Podle rady chovatele psů je dobré kus od tují přivali velký balvan. Pes při močení dá vždycky přednost kameni před stromkem!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 8.42 (?), 2.4.2012 10:50

Zdravím, na zimu thujky ovážu provázkem, aby se nerozčepýřily od napadeného sněhu, na jaře když je opět rozvazuji, jsou pěkně zelené, ale jak začne to jarní sluníčko, začnou hnědnout a tak si myslím, že jim ubližuje hlavně po zimě náhlý úpal.Zatím to nechávám, snad si stromeček poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.192 (?), 2.4.2012 15:05

Já mám zkušenost že thujky a cypřiše rezaví, když nemají dost světla (třeba u zdi) a nebo dost vody. Mají rádi vlhou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.110 (?), 27.8.2012 11:43

tůje rezaví z různých příčin.

- když je to hned po výsadbě, tak asi byly nedostatečně zalité, ať už prodávajícím či současným majitelem, je šance, že se z toho při odpovídající péči dostanou.

- Když hnědnou kvůli psům či kvůli zástinu, pak by měly obrazit (když se zamezí psům v přístupu a nebudou zastíněné.

- částečné hnědnutí zevnitř je přirozený opad listů (i neopadavé rostliny opadávají, jenom postupně)

- větší hnědnutí zevnitř může být špatným sponem výsadby, doporučeno 75 - 100 cm, pomůže proředit

- reznutí jednotlivých vzrostlých dávno zakořeněných tůjí bude nejspíš houbová choroba, kdy kořeny napadne myslím kořenovník vrstevnatý (čili černená hniloba). Vyhlídky jsou mizerné, sice lze prolívat zeminu fungicidem, ale nejčastěji odejde celý plot. Nová výsadba nejsmí být jehličnan, protože onemocní znovu.

Připojuju se k názoru, že plot z tůjí není příliš pohledný a sice nesouhlasím s partyzánskou lukvidací tůjí na sousedním pozemku, leč dovedu to pochopit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.110 (?), 27.8.2012 11:58

měla jsem na mysli likvidaci, pardon

Ještě dodám, že semenáče tůjí nebudou vypadat dobře, mají neuspořádaný řídký vzrůst, lépe vypadají řízkovance. Obyč. zerav západní bohužel hodně plodí a plody ač neškodné nevypadají dobře. Různé zahradní kultivaty nejčastěji skoro neplodí a proto vypadají lépe. (Smaragd, Holmstrup, Malonyana, Brabant...)

Jak píší výše, zerav východní (O. plicata) je háklivá a může být citlivá na mráz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.152 (?), 7.6.2013 12:32

Psí moč  je mnohem více koncentrovaná než lidská, obsahuje mnoho solí drastické močoviny, která poškozuje až usmrcuje rostlinu! proto vězte, že kam chodí pejsek čůrat brzo nic neporoste. JAR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.248 (?), 4.10.2013 14:15

Podle rady chovatele psů je dobré kus od tují přivali velký balvan. Pes při močení dá vždycky přednost kameni před stromkem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jaydoo - (11) - 102.14 (?), 17.9.2012 15:32

Ja mám konifery a začali mi tiež hnednuť a vyschynat. Po troch rokoch. Skúšal som horkú sol, aj Dithane. Neviete niekto poradiť, čo sa im mohlo stať ?

Konifera 1
Konifera 1
Konifera 2
Konifera 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 18.9.2012 15:14

sucho?

Molovku bych vyloučil - je to moc pravidelné, tak buď fyziologické problémy (sucho x nedostatek nějakých látek) nebo nějaká choroba. Ještě bych zkusil zálivku a postřik proti houbovým ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 62.196 (?), 18.9.2012 16:11

První, co napadlo mě při pohledu na fotku Vašich cypřišků bylo: přemokření, moc vydatná zálivka, snad v kombinaci se zastíněním od rákosové rohože, málo vzdušné místo...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jaydoo - (11) - 102.14 (?), 26.9.2012 12:48

Zalievam ich spolu s trávnikom, takže ked bolo sucho, tak som ich zalieval poriadne, ale nie každý den. Zastienenie skôr nie, lebo tie rohože sú na SV, tak od 11 na tie cyprišky svieti slnko. Najprv som myslel, či nie sú spalene od slnka. LEn čo je divné, mám ich asi 25 a skoro všetky mi takto akokeby čiastočne vyschynali. Môžem ešte nafotiť. Teraz ich polievam minimálne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika