Pestovani jehlicnanu ze seminek.



xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 98.253 (?)
15.5.2008 15:59

Přesně tak. Jehličnany jsou venkovní stromy a do bytu nepatří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lojzakabat - (2) - 66.125 (?), 13.3.2008 13:31, zobrazeno: 6702x

Na cestach jsem posbiral vice druhu sisek, z borovic a smrku.  Chtel bych zkusit je vysazet. Shanim naky postup (krok po kroku), jak si pocit. Minule leto jsem jen tak pohodil jednu sisku do kvetinace, s mexickou palmou. A najednou koukam a po nakym case, se dere na svet asi pet nebo sest vyhonku, z vypadlich seminek.  Tak jsem je sledoval az do konce sezony ale pak jsem musel palmu prestehovat dovnitr (do tepla). Vsechny vyhonky borovice zahynuly. Chtel bych tento rok vysazet semen mnohem vic a jednalo by se o smrky a borovice. Shanim naky detajlni postup, jak si pocinat. Pomoc nebo nazor bych spis uvital pres e mail. Za pripadnou radu nebo link na sajtu, kde se touto tematikou zabyvaji, predem dekuji.

zdenale@cogeco.ca

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.41 (?), 6.5.2008 19:11
Sám bych uvítal podobné informace, pokaždé mi sazenice, i když relativně dobře vzešly po nějaké době uschnuly?!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.62 (?), 6.5.2008 19:53

já jsem letos zkusil je jen tak hodit do zahonku... vzeslo jich vic nez potrebuji... zalil jsem jen po zalití, jinak jsem to nechal na přírodě... ať se daří..!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 98.253 (?), 15.5.2008 15:59

Přesně tak. Jehličnany jsou venkovní stromy a do bytu nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.79 (?), 18.6.2008 12:52

Dobrý den, vypěstovala jsem už asi 50 smrků ze semen, takže zde je můj postup: Na jaře cca v dubnu jsem vybrala semena ze šišek a zasadila na zahrádce na záhon. Vzešlo plno stromků. Pravidelné zalévání a pletí je samozřejmé. Po nějakých 2 letech jsem je od sebe rozsadila, aby měly víc místa, ale stále byly na záhonku. Až měly cca nad 30 cm jsem je teprve ze záhonku vyndala a vysadila na definitivní místo určení. Přitom jsem je měla dané v nádobě s vodou, aby jim nezaschly kořínky (vysadit cca 20 stromků trvá nějakou tu hodinu). Při sázení stromů se mi osvědčilo je sázet do "bahna", tj. zalít je když je jáma plná hlíny jen z poloviny a pak ještě před tím, než definitivně zasypu povrch jámy kolem kořenů. Celé léto pak denně zalévat. Tímto postupem se mi ujme přes 90% sazenic. Zdraví Karolína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika