Modřín 1.5 metru za rok



Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 44.3 (?)
13.4.2024 8:35
Ok. Děkuji za názory to by mohlo dávat smysl...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 12.4.2024 19:31

18.8. Sám čtete, že ne všichni nadšeně hýkají nad vaším záměrem zasadit si STROM. Ano, máte pravdu, neznám místní podmínky, stejně jako vy neznáte mně, takže kydy o mindrácích bych prosím dál nerad četl. Vyjádřil jsem svůj názor, je mi ale srdečně jedno co si tam zasadíte a čím budete mučit případné sousedy, jsou-li nějací. Internetová diskuse už prostě je taková, ne vždy dostanete odpověď na dotaz a ne vždy je ta odpověď "správná", tak jak si ji představujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 18.8 (?), 12.4.2024 19:39
Když je vám to jedno tak nepište komentáře...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 18.8 (?), 12.4.2024 19:41
Foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 18.8 (?), 12.4.2024 19:43
Pro představu jsou vzadu u té trnky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 12.4.2024 21:29

Ale na fotce mi ten modřín nepřipadá nijak hubený nebo vyčouhlý. Akorát má dlouhý ten nový přírustek terminálu. Jenže když ho pokrátíte, bude se vám dělit do více vrcholků. To byste pak musel pohlídat, nechat jen jeden a ostatní odstranit.

Být můj, tak ho asi nechám být a počkám, co udělá. Podporu bych zatím nechala s ohledem na vítr, protože poloha je dost otevřená. V lese rostou mladě stromky většinou v mlází a tam jsou před vyvrácením větrem chráněné.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 12.4.2024 21:45

Odhaduji, že na tom stanovišti u železničního náspu má modřín příliš vláhy. Proto jde rychle nahoru a v kořenech nemá dostatečnou oporu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 44.3 (?), 13.4.2024 8:35
Ok. Děkuji za názory to by mohlo dávat smysl...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 13.4.2024 9:45

njn, chtělo to asi hned zpočátku pro představu nějakou fotku, aby bylo vidět, jak to u vás vypadá a celá diskuze mohla probíhat jinak. pokud máte pocit, pane Tome, že třeba můj příspěvek má smysl, pak by bylo dobré uvážit, v jaké zemině modřín roste, jestli není často zamokřená v důsledku vedle vybudované železnice a jestli je vůbec vhodné v blízkosti tratě pěstovat strom, který má v dospělosti až 40 metrů výšky. Ale to samozřejmě musíte posoudit vy sám. Já osobně bych volil nějaký ovocný strom. Ale chápu, že chcete zahradu nějak intenzivněji oddělit od té tratě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 44.3 (?), 14.4.2024 8:29
Ano váš příspěvek má smysl A jsem si vědom že tyto stromy nesou rizika jak pro dům tak trať ale také vidím že kolem železnice stojí vysoké stromy které jsou potencionálním rizikem a přesto tam rostou. Mám prostě velké stromy rád vnímám je více jak kus dřeva nebo že jsou riziko. Navíc vždy lze toto riziko eliminovat motorovou pilou během chvíle zmařit to co rostlo desítky i stovky let. Takže řešení tu vždy je. Na pozemku mám asi 25 sekvojí, od semene vypěstované, borovice těžké, duby, modřiny, douglasky, metsekvoje, tisovce a jiné. Na konci tu třeba zbyde jen pár stromů které budou jen vzpomínkou něčeho ale pro mých 30-50 let mého života se s tímto nemusím stresovat 🙂. Já si je budu užívat dokud to půjde 🤷‍♂️
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 14.4.2024 10:46

Okolo trati rostou velké stromy, protože na to správa železnic prdí. Eliminace motorovou pilou je řešení důsledku, ne příčiny a od určité velikosti stromu je i pod zákonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika