Liliovník tulipánokvětý



host - 169.30 (?)
26.5.2008 12:19

Vážený příteli (host 178.175), vidím že smysl pro legrácky vám nechybí. Ujišťuji Vás ale, že osazenstvo vetšiny BZ má do vyhynutí daleko. K zimovzdornosti L. čínského bych se ale ještě rád vrátil. Především bych Vás prosil, pokud je Vám známo, o informaci kde se nachází nějaký postarší strom tohoto druhu. V ČR jsem dosud viděl jen "dorostence" Pokud někde je 20 let, je to jistě pozoruhodné(byť pro strom to není žádný věk). Je otázkou zda měl tedy přes zimu nějakou ochranu a pokud né, zda za tuto dobu již zažil nějaký ten opravdu třezkutý mráz pod -20°C. Osobní zkušenost žádnou nemám a vycházím jen z toho co jsem se dočetl (no a to by již měl dávno zmrznout- tomu 20letému to ale neříkejte, to by byla škoda). Zdraví JP..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 178.175 (?), 24.5.2008 10:16

Děkuje za radu - bez Vás by to ten 22letý stromek nevěděl, že není tak zimovzdorný a ani si něj nehraje. Jinak jestli scháníte Hauerové druhy tak je seženete v botanických zahradách včetně jejich vedoucích zaměstnanců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 24.5.2008 20:45

Vážení, a který je tenhle?

který liliovník to je?
který liliovník to je?
který...?
který...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.30 (?), 25.5.2008 17:36

to je ale magnolie, maji ji i na zamku SYCHROV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.30 (?), 26.5.2008 12:19

Vážený příteli (host 178.175), vidím že smysl pro legrácky vám nechybí. Ujišťuji Vás ale, že osazenstvo vetšiny BZ má do vyhynutí daleko. K zimovzdornosti L. čínského bych se ale ještě rád vrátil. Především bych Vás prosil, pokud je Vám známo, o informaci kde se nachází nějaký postarší strom tohoto druhu. V ČR jsem dosud viděl jen "dorostence" Pokud někde je 20 let, je to jistě pozoruhodné(byť pro strom to není žádný věk). Je otázkou zda měl tedy přes zimu nějakou ochranu a pokud né, zda za tuto dobu již zažil nějaký ten opravdu třezkutý mráz pod -20°C. Osobní zkušenost žádnou nemám a vycházím jen z toho co jsem se dočetl (no a to by již měl dávno zmrznout- tomu 20letému to ale neříkejte, to by byla škoda). Zdraví JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.175 (?), 26.5.2008 23:35

Místo výskytu Jeseníky  - teplota např. zima 2006    - 28C, vysazen 1986, jinak roste co vím min. v 5 soukromých zahradách a jednom státním arboretu. Ochrana prvních pěl let jutovým pytlem - kmen, potom již žádná ochrana. Po létech pokusů - výsledek - minimální zálivka přes veget. období a nesedí mu ani příliš výživná půda  -  oproti bratranci z Ameriky.  Jinak pro naše klima a veřejnou výsadbu strom nespolehlivý a samozřejmě stát se může během následujících let ledacos, kolem něj jsou vysazené tři sekvoje semper. a ty mu také nemusí dělat vzhledem ke své zimovzdorsti dlouho ochranu. Tím tuto rubriku o liliovníku končím a uzavírám ze své strany - dále již reagovat nehodlám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.5 (?), 17.1.2009 17:53

Liliovník tulipánokvětý máme i u nás v Žacléři, a tzo dokonce v nadm. výšce kolem 600 m a mrazy pod -20 stupňů tu bývají také poměrně často. Strom je usž poměrně vysoký a myslím, že bude tedy už starý, ale já jsem se o něm dozvěděla teprve před 5 lety. (milam.L@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.130 (?), 24.9.2008 13:06

Paní Preclíková, vlastním právě tu samou sortu Liliovníku tulipánokvětého. Nemá s lyrovitými listy nic společného, jsou okrouhlé. Mám jej už cca 10 let, nyní má asi 1,80m, a letos poprvé mi vykvetl, právě jako máte vy na obrázku. Je to určitě liliovník, a ne žádná magnolie. Mám jej zakoupený přímo ve školkařském závodě v dovozu z ciziny, ale co je to za odrůdu dále, tak to také nevím. Přestál již i dvě větší zimy, je pravda že zpočátku rostl velmi pomalu, ale loni a letos skoro po půl metrech přibral. S pozdravem Ala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.210 (?), 27.8.2008 9:33

Jeden vzrostlý asi 100 let starý strom najdete i v zámecké zahradě Domova důchodců v Pavlovicích u Přerova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.4 (?), 13.6.2008 10:21
Momentálně nádherně kvete vzrostlý Liliovník v Kunčicích pod Ondřejníkem-přímo pod terasou restaurace Skalka a druhý ve Frýdlantě nad Ostravicí u vrátnice firmy Lakum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.50 (?), 24.6.2008 17:22

Vypěstovaný venku je na fotografiích na adrese: http://gazela.wz.cz/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika