Liliovník tulipánokvětý



host - 48.30 (?)
25.5.2008 17:36

to je ale magnolie, maji ji i na zamku SYCHROV

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 178.175 (?), 24.5.2008 10:16

Děkuje za radu - bez Vás by to ten 22letý stromek nevěděl, že není tak zimovzdorný a ani si něj nehraje. Jinak jestli scháníte Hauerové druhy tak je seženete v botanických zahradách včetně jejich vedoucích zaměstnanců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 24.5.2008 20:45

Vážení, a který je tenhle?

který liliovník to je?
který liliovník to je?
který...?
který...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.30 (?), 25.5.2008 17:36

to je ale magnolie, maji ji i na zamku SYCHROV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.30 (?), 26.5.2008 12:19

Vážený příteli (host 178.175), vidím že smysl pro legrácky vám nechybí. Ujišťuji Vás ale, že osazenstvo vetšiny BZ má do vyhynutí daleko. K zimovzdornosti L. čínského bych se ale ještě rád vrátil. Především bych Vás prosil, pokud je Vám známo, o informaci kde se nachází nějaký postarší strom tohoto druhu. V ČR jsem dosud viděl jen "dorostence" Pokud někde je 20 let, je to jistě pozoruhodné(byť pro strom to není žádný věk). Je otázkou zda měl tedy přes zimu nějakou ochranu a pokud né, zda za tuto dobu již zažil nějaký ten opravdu třezkutý mráz pod -20°C. Osobní zkušenost žádnou nemám a vycházím jen z toho co jsem se dočetl (no a to by již měl dávno zmrznout- tomu 20letému to ale neříkejte, to by byla škoda). Zdraví JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.175 (?), 26.5.2008 23:35

Místo výskytu Jeseníky  - teplota např. zima 2006    - 28C, vysazen 1986, jinak roste co vím min. v 5 soukromých zahradách a jednom státním arboretu. Ochrana prvních pěl let jutovým pytlem - kmen, potom již žádná ochrana. Po létech pokusů - výsledek - minimální zálivka přes veget. období a nesedí mu ani příliš výživná půda  -  oproti bratranci z Ameriky.  Jinak pro naše klima a veřejnou výsadbu strom nespolehlivý a samozřejmě stát se může během následujících let ledacos, kolem něj jsou vysazené tři sekvoje semper. a ty mu také nemusí dělat vzhledem ke své zimovzdorsti dlouho ochranu. Tím tuto rubriku o liliovníku končím a uzavírám ze své strany - dále již reagovat nehodlám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.5 (?), 17.1.2009 17:53

Liliovník tulipánokvětý máme i u nás v Žacléři, a tzo dokonce v nadm. výšce kolem 600 m a mrazy pod -20 stupňů tu bývají také poměrně často. Strom je usž poměrně vysoký a myslím, že bude tedy už starý, ale já jsem se o něm dozvěděla teprve před 5 lety. (milam.L@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.130 (?), 24.9.2008 13:06

Paní Preclíková, vlastním právě tu samou sortu Liliovníku tulipánokvětého. Nemá s lyrovitými listy nic společného, jsou okrouhlé. Mám jej už cca 10 let, nyní má asi 1,80m, a letos poprvé mi vykvetl, právě jako máte vy na obrázku. Je to určitě liliovník, a ne žádná magnolie. Mám jej zakoupený přímo ve školkařském závodě v dovozu z ciziny, ale co je to za odrůdu dále, tak to také nevím. Přestál již i dvě větší zimy, je pravda že zpočátku rostl velmi pomalu, ale loni a letos skoro po půl metrech přibral. S pozdravem Ala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.210 (?), 27.8.2008 9:33

Jeden vzrostlý asi 100 let starý strom najdete i v zámecké zahradě Domova důchodců v Pavlovicích u Přerova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.4 (?), 13.6.2008 10:21
Momentálně nádherně kvete vzrostlý Liliovník v Kunčicích pod Ondřejníkem-přímo pod terasou restaurace Skalka a druhý ve Frýdlantě nad Ostravicí u vrátnice firmy Lakum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.50 (?), 24.6.2008 17:22

Vypěstovaný venku je na fotografiích na adrese: http://gazela.wz.cz/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika