Je možné presadiť 6-8 ročné odrastené tuje smaragd?



host - 248.52 (?)
17.7.2023 14:36
Jedině přesadit s co největším kořenovým balem v době, kdy nejsou horka a poctivě zalévat. Při téhle výšce by to znamenalo i dát dočasně kůl, aby se nevyvrátily větrem. Sousedům při podobné akci uschnuly. Lída
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 93.211 (?), 17.7.2023 12:06, zobrazeno: 988x

Potrebujem presadiť asi 6-8 ročné tuje smaragd, ktoré majú výšku asi 2,5m. Chytia sa bezproblémovo, alebo hrozí riziko, že nie? Čo treba dodržať, aby sa zvýšila šanca, že sa tuje na novom mieste chytia?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.52 (?), 17.7.2023 14:36
Jedině přesadit s co největším kořenovým balem v době, kdy nejsou horka a poctivě zalévat. Při téhle výšce by to znamenalo i dát dočasně kůl, aby se nevyvrátily větrem. Sousedům při podobné akci uschnuly. Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 17.7.2023 14:53
při téhle velikosti mi připadne jako nejlepší řešeni vyrýpnutí celého kořenového balu i se zeminou velkou lžící zemního stroje, ten je schopen udržet celý kořenový bal pohromadě a neporušený. Samozřejmě pokud takové řešení je možné. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 17.7.2023 18:25

Jde i o čas přesazení-kdy-jestli okamžitě, nebo na podzim, či zjara? Pokud by to počkalo, tak teď bych je zakrátil asi o půl metru, obrytím přetnul alespoň některé kořeny v trochu větší blízkosti od kmínků, než je předpokládaná výkopová-do podzimu, lépe jara by byly dřeviny na přesazení připravenější, šance na budoucí prosperitu vyšší, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.137 (?), 31.7.2023 10:11

Určitě to lze. Zkuste se zeptat na ideální postup přesazení u nějaké české firmy, které thuje pěstují.Musí s tím mít bohaté zkušenosti.

Loni jsem si koupila 10 dvoumetrových tují u jedné firmy z Beskyd a i když mi trvalo cca 14 dní než jsem se dostala k tomu je zasadit, ujaly se všechny. A to neměly bal nějak extra velký. Ale poctivě jsem je zalívala před i po výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika