jalovec - choroba



host - 81.52 (?)
15.6.2007 11:30
Dejte si pozor i na výskyt rzi vejmutovkové. Tento případ je sice něco jiného, ale v principu je to stejné. Najděte si postřik podle toho na co účinkuje a postříkejte nejen ovocné stromy, ale též jalovce. Dlouho jsem s tím bojoval a po postříkání jalovců jako mezihostitele jsem měl klid. Jak je zmíněno v jiném příspěvku, můžete dostat vynadáno od seousedů z velké dálky.Pavel
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host, 11.5.2004 15:10, zobrazeno: 14849x
Na větvičkách jalovce se objevily prstence oranžového rozsolu tvaru mandarinky. Po jejich odstranění je větvička v tom místě zesílena a má bílé skvrny. Je to choroba? A co s tím?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fazikova - (1), 7.5.2005 22:07
Zjistila jsem na našem jalovci obdobný problém. Prosím o radu.
fazikova@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.158 (?), 10.6.2007 11:01
Zjisila jsem na jalovci na kmínku, že ma uvnitř korunky na větvičkách bílé chuchvallce, které jsou po rozetření oranžové. Prowsím o radu jak tuto chorobu ošetřit. Děkuji Valentová. Prosím o radu na email sonval@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 10.6.2007 23:10
Tuším, že se jedná o rez hrušňovou. Jalovec je jejím mezihostitelem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.178 (?), 14.6.2007 13:57
Rez hrušňová přezimuje prý na dvou druzích jalovců - klášterská chvojka a jal.obecný. Spory se v květnu dostávají na kvetoucí hrušně, které reznou a mají deformované plody - až 200 m od jalovců. Loni jsem v květu postříkala hrušku Baykorem, bylo to lepší, letos kvetla dříve, asi ji nestihly napadnout, tak je v pořádku. Anna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 14.6.2007 14:56
Mimochodem jsem letos zaznamenal napadní listů rzí docela malé a doufám, že se to ještě nezhorší. Zdá se, že letos hrušky budou. Jak jste na tom ostatní?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.6.2007 9:50
Podobně. Překvapilo mě, že teplomilnější a dříve kvetoucí hrušně přestály jarní mrazíky lépe než většina jabloní. Ani listy hrušní vůbec nebyly mrazem deformovány jako jabloňové. Rez na hrušních ani strupovitost na jabloních zatím nevidím, fungicidy jsem letos nepoužil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.249 (?), 18.6.2007 11:35
Taktéž bych potvrdil, že se letos po třech letech decimování rez na hružkách nevyskytla. Docela mě to překvapilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 18.6.2007 15:31
Neusněte na vavřínech. Na jalovcích dříme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.52 (?), 15.6.2007 11:30
Dejte si pozor i na výskyt rzi vejmutovkové. Tento případ je sice něco jiného, ale v principu je to stejné. Najděte si postřik podle toho na co účinkuje a postříkejte nejen ovocné stromy, ale též jalovce. Dlouho jsem s tím bojoval a po postříkání jalovců jako mezihostitele jsem měl klid. Jak je zmíněno v jiném příspěvku, můžete dostat vynadáno od seousedů z velké dálky.Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika