Jak poznám sypavku?



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?) 
1.9.2008 9:58, zobrazeno: 10453x

Dobrý den.Na Mladé roubované borovici na kmínku a borovici kleči mi opadávají jehlice a na větvičkách je něco rezavého sypkého jakoby spojeneho vatou.Když to promnu je to jako písek.Nevíte někdo co s tím?Zatím jsem použila postřik na žravé a savé škůdce.Děkuji za každou odpověd.Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.9.2008 9:01

Tak to rezavé byly vajíčka a ted to vypadá takto.Něco jako myší bobky.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.73 (?), 3.9.2008 23:38

tak ted fakt nevím, protože podle obrázku mám na borovici to samé, ale když jsem četl diskusi "škůdce na borovici" tak to vypadalo na housenku a ted ta sypavka --- pomohl ten postřik?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 4.9.2008 9:10

Vypadá to že se dál nevyvíjí.Ale zajímalo by mě co to je.Nejdřív to bylo na jedné borovici a ted ne druhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.118 (?), 8.9.2008 20:50

Toto sypavka opravdu není. Je to nějaký živočišný škůdce, jméno nevím, ale myslím, že to je nějaký motýlek, který naklade vajíčka na mladé výhony, vylíhnou se housenky, žerou, trousí bobky a dělá pavučinové zámotky. V současné době - když se to již dále vevyvíjí - je housenka již nejspíše zakuklená... V současné době tedy nejspíše nepomůže žádný postřik; ten bude nejúčinnější v době růstu výhonů - a tedy v době žíru oněch housenek.

Sypavka je houbová choroba, která se projevuje nejprve žlutými flíčky na jehlicích, ty později odumírají, hnědnou; zjara se na nich vyvíjejí černé čárečkovité plodničky, z nichž se uvolňují výtrusy a ty se šíří na další jehlice... Postřik: fungicidy v červnu (uvádí s, že po 10. červenci je již pozdě). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.67 (?), 9.9.2008 6:58

Dovolím si doplnit zde uváděné informace o další úhel pohledu. Za sypavku nelze považovat zcela pravidelnou obměnu jehličí. Různé, především cizokrajné borovice, je shazují buď každý rok (napr. pinus pumila glauca, pinus strobus aj.) nebo ve víceméně pravidelných víceletých cyklech 3 - 7(to však ojediněle - pinus aristata). Je-li Váš roubovanec "cizokrajného" původu je třeba s tímto jevem počítat ale nejedná se ochorobu ale o zcela normální projev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika