Identifikace široce rozpoloženého okrasného smrku



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 171.142 (?)
2.9.2017 22:29

Původně jsem neměl v úmyslu reagovat, neboť nevím, co je to za kultivar smrku.

Teprve později jsem si uvědomil, že to nejspíše nebude žádný kultivar/odrůda smrku obecného/ztepilého.

A podle krátkých, k větvičce přitisklých tmavozelených jehlic usuzuji, že to bude nějaký kompaktnější kultivar smrku východního - Picea orientalis.

Zde je větší výběr rozličnách kultivarů tohoto smrku.

Úplný zakrslík to podle délky přírůstků, jak jsou vidět na fotce, není. Tak zkuste databázi prohledat a třeba ho tam najdete.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stave - (16) - 245.41 (?), 1.9.2017 21:23, zobrazeno: 3016x

Prosím o určení druhu okrasného smrku, který má široce rozpoložený tvar růstu s více výhony (terminály), podobné např. jak je spatřujeme u okrasných skalkových borovic. Na tento kultivar jsem narazil v jednom nejmenovaném zahradnictví, kde ani tam mi nedokázali určit druh této rostliny, jelikož byla součástí ukázkového zahradního koutu. Všem děkuji za Vaše odpovědi a rady. Standa.

Skalkový druh smrku
Skalkový druh smrku
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 1.9.2017 21:44

Možná tam jen kdysi veverka upustila šíšucheeky a vznikla tahle semknutá skupina. Kouknul jste pod sukýnku, roste to z jednoho kořene-kmínku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.208 (?), 1.9.2017 22:27

Nebo smrček přišel o střed a teď si dělá si malé terminály z každé větve...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stave - (16) - 245.41 (?), 2.9.2017 11:25

Tato myšlenka mě také napadla, ale když se poohlédnu kolem míst chatařů, jak si kolem svých sídel aranžují živé ploty ze smrčků, nikde jsem takového krasavce s tolika terminály nevidělsmiley Udivuje mě jak silně a hustě roste od spoda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stave - (16) - 245.41 (?), 2.9.2017 11:28

Nemyslím si, že by tento kompaktní kultivar měla na svědomí veverka. Foto je z ukázky skalky v jednom zahradnictví. Aranžování této skalky co jsem viděl bylo v souladu s ostatními rostlinami, tudíž tento krasavec tam byl záměrně zvolen... (moje doměnka)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 171.142 (?), 2.9.2017 22:29

Původně jsem neměl v úmyslu reagovat, neboť nevím, co je to za kultivar smrku.

Teprve později jsem si uvědomil, že to nejspíše nebude žádný kultivar/odrůda smrku obecného/ztepilého.

A podle krátkých, k větvičce přitisklých tmavozelených jehlic usuzuji, že to bude nějaký kompaktnější kultivar smrku východního - Picea orientalis.

Zde je větší výběr rozličnách kultivarů tohoto smrku.

Úplný zakrslík to podle délky přírůstků, jak jsou vidět na fotce, není. Tak zkuste databázi prohledat a třeba ho tam najdete.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stave - (16) - 245.41 (?), 3.9.2017 11:28

Děkuji za Vaši pomoc, mám v úmyslu něco podobného začlenit do mé skalky. Hezký den, Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika