Identifikace široce rozpoloženého okrasného smrku



stave - (16) - 245.41 (?)
2.9.2017 11:28

Nemyslím si, že by tento kompaktní kultivar měla na svědomí veverka. Foto je z ukázky skalky v jednom zahradnictví. Aranžování této skalky co jsem viděl bylo v souladu s ostatními rostlinami, tudíž tento krasavec tam byl záměrně zvolen... (moje doměnka)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stave - (16) - 245.41 (?), 1.9.2017 21:23, zobrazeno: 2996x

Prosím o určení druhu okrasného smrku, který má široce rozpoložený tvar růstu s více výhony (terminály), podobné např. jak je spatřujeme u okrasných skalkových borovic. Na tento kultivar jsem narazil v jednom nejmenovaném zahradnictví, kde ani tam mi nedokázali určit druh této rostliny, jelikož byla součástí ukázkového zahradního koutu. Všem děkuji za Vaše odpovědi a rady. Standa.

Skalkový druh smrku
Skalkový druh smrku
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 1.9.2017 21:44

Možná tam jen kdysi veverka upustila šíšucheeky a vznikla tahle semknutá skupina. Kouknul jste pod sukýnku, roste to z jednoho kořene-kmínku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.208 (?), 1.9.2017 22:27

Nebo smrček přišel o střed a teď si dělá si malé terminály z každé větve...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stave - (16) - 245.41 (?), 2.9.2017 11:25

Tato myšlenka mě také napadla, ale když se poohlédnu kolem míst chatařů, jak si kolem svých sídel aranžují živé ploty ze smrčků, nikde jsem takového krasavce s tolika terminály nevidělsmiley Udivuje mě jak silně a hustě roste od spoda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stave - (16) - 245.41 (?), 2.9.2017 11:28

Nemyslím si, že by tento kompaktní kultivar měla na svědomí veverka. Foto je z ukázky skalky v jednom zahradnictví. Aranžování této skalky co jsem viděl bylo v souladu s ostatními rostlinami, tudíž tento krasavec tam byl záměrně zvolen... (moje doměnka)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 171.142 (?), 2.9.2017 22:29

Původně jsem neměl v úmyslu reagovat, neboť nevím, co je to za kultivar smrku.

Teprve později jsem si uvědomil, že to nejspíše nebude žádný kultivar/odrůda smrku obecného/ztepilého.

A podle krátkých, k větvičce přitisklých tmavozelených jehlic usuzuji, že to bude nějaký kompaktnější kultivar smrku východního - Picea orientalis.

Zde je větší výběr rozličnách kultivarů tohoto smrku.

Úplný zakrslík to podle délky přírůstků, jak jsou vidět na fotce, není. Tak zkuste databázi prohledat a třeba ho tam najdete.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stave - (16) - 245.41 (?), 3.9.2017 11:28

Děkuji za Vaši pomoc, mám v úmyslu něco podobného začlenit do mé skalky. Hezký den, Standa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika