Ginko biloba



Stránky: 1,  2,  3   
host 
10.8.2003 10:26, zobrazeno: 82362x
Ginko biloba - Santa Cruz - jak pěstovat v našich podmínkách? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 15.8.2003 17:54

Základem je kyseljší půda s častým rosením v polostínu a 4x ročně hnojit Cereritem. Růst bude zdravý a bujný a listy dlouho vydrží na podzim na stromě s jejich zářivou žlutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.234 (?), 25.7.2006 14:30

Naše sousedka má jinan na zahradě a mě by zajímalo, jakým způsobem se dá využít jinan, když je tak léčivý - listy, květy, semena - jako čaj, nebo obklady??? Jsem absolutní lajk. Moje mamka je po mozkové příhodě a pí doktorka jí doporučila právě tablety z gingo biloby.

Tak jestli bychom mohli použít listy ze stromů a zbytečně nedávat za něco, co můžeme mít k dispozici - byla bych ráda za recept.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.162 (?), 27.7.2006 15:37
Vacsinou sa na caj pouzivaju listy ( o kvetoch vobec neviem). Im pripisovane vlastnosti su ale menej ucinne ako medicinsky pripravok. Viem, ze jeden z najbeznejsich je Tanakan. Ak Vam lekar odporucal liek, urcite ho nenahradite listami. Listy treba zbierat v auguste a v septembri (pred zozltnutim). Treba ich vysusit a skladovat v tvamom obale. Rozdrveny pridajte do horucej vody a odporucam ho skombinovat s kvalitnym zelenym cajom, pretoze ginko ako cajovina nie je nic moc (ani farebne, ani chutovo). Upozornujem vsak, ze aj lieky aj vysoke davky caju po dobu dlhsiu ako 6 mesiacov (treba overit u lekara) moze sposobit problemy so zrazanlivostou krvi !!!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.30 (?), 10.11.2008 16:11

Zdravim, nedaleko mého domu je právě tento strom, ze kterého je plno opadlých listů.Zajímalo by mě, jestli se dají použít na čaj i ty žluté opadlé listy nebo jen zelené ze stromu, díky za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.11.2008 19:14

Na čaj se používají jak čerstvé listy ze stromu, tak sušené. Nesbírala bych je ale ze země, nevíte který pejsek je tam počůral...   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.157 (?), 19.5.2010 21:11

Listy je potreba susit cerstve utrzene, ty co jsou spadle na zem vratily ty cenne latky zpatky stromu, jeste nez opadly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.29 (?), 28.8.2010 2:31
Ginko biloba je známá svou léčivou silou, navíc i nádherný strom. Působí i na bolení hlavy a závratě. Slyšela jsem dobrou odezvu na gingimax, který ji obsahuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.16 (?), 29.6.2007 14:18
Mám na zahradě jinan, výšky asi 2,5 m. Jeho kmen je však slabý a bez opory /kůlu by se ohl až k zemi, připadá mi jako gumový. Poraďte, zdy by se nyní letním řezem větví dosáhlo zesílení kmene.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hyde - (4), 18.8.2007 13:17
Je daky rozdiel v pestovanej normalneho ginka a ginko Variagata?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika