co poroste pod velkou borovicí?



host - 240.30 (?)
1.2.2009 22:38

Ing.Ferda Mravenec to je krasne jmeno moc se mi liby.

Zvyseny zahon nemusy byt horsi kdyz se bude obcas zalevat, ale lavicka take neni spatny napad jeste kdyby kvetla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Dadi - (1) - 146.245 (?), 31.1.2009 20:34, zobrazeno: 34198x

Dobrý den,

prosím zkušené o radu. Vzrostlá borovice zasazená sousedem těsně našeho plotu nám velice stíní zahradu. Prostor pod borovicí je velice suchý a nedaří se mi tam nic vypěstovat.           Poradíte mi co zeleného -nejlépe vyššího zasadit pod borovici?děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.163 (?), 31.1.2009 22:26

Pod borovici to asi bude tezsi neco pestovet kvuli tomu suchu, jedine co mne napada jestli by se dala sehnat   Kniphofia   sucho tomu nevadi.A nebo navezt hlinu a hnojivo a udelat zvyseny zahon a zasazet trvalky ktere maji radi stin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 31.1.2009 22:45

Mám sousedovu maxiborovici také těsně u hranice. Pokud je možné zalévat, tak z východní, jižní i západní strany tam roste všechno (u nás třeba už 50 let i hrušeň - čtvrtkmen). Ze severní strany na osluněných místech také. Jen tam, co od cca 11- 17 hodin je stín, mi rostou jen konvalinky a rododendron - ale zřejmě by tam šly i jiné rostliny, co vyžadují zastínění (hosty ap.). Jen se musí důkladně zalévat, koruna borovice propustí déšť jen při velkých lijácích. Jestli se mi podaří dát fotku, tak uvidíte velikost borovice u nás...      Lída

sousedova borovice
sousedova borovice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 31.1.2009 23:36

ps - Jinak z vyšších zelených rostlin snáší stín tis, ale vodu potřebuje stejně... L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 1.2.2009 10:03

Jestli je tam sucho, tak to zvýšený záhon nenapraví ale zhorší, na tom vyvýšeném záhonu musí být víc sucho.

Pokud je tam přes den stín, tak bych si tam dal lavičku, v létě je příjemné posedět ve stínu velkého stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.30 (?), 1.2.2009 22:38

Ing.Ferda Mravenec to je krasne jmeno moc se mi liby.

Zvyseny zahon nemusy byt horsi kdyz se bude obcas zalevat, ale lavicka take neni spatny napad jeste kdyby kvetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 2.2.2009 0:32

Zvýšené záhony se také používají právě pro pěstování rododendronů a ostatních vřesovištních rostlin, pokud je pod stromy prokořenělá půda. Samy potřebují spíš polostín a koření mělce (ani se nesmí okopávat).Ty by tam kvetly, kdyby se zalévaly. A na výběr je od zakrslých až po třímetrové...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.160 (?), 5.2.2009 10:18

Dobrý den, taky jsem zdědila po předchozím majiteli zahrady nesprávně zasazenou borovici, ale po citlivém (!!!) ořezání spodních větví a doplnění vhodné zeminy jsem pod ní vytvořila "lesní kout" z převážně stálezelených kyselomilných rostlin, jako je např.rododendron, kalmie, hortenzie, mahonie, pieris atd. Záleží samozřejmě na světelných podmínkách a možnosti zálivky. Vám bych doporučila zasadit třeba velmi nenáročný muchovník (zejména Amelanchier ovalis), který kromě úžasného kvetení a podzimního zbarvení má i jedlé plody a poměrně rychle roste. S pozdravem Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 5.2.2009 16:10

Pod borovicí Vám nic neporoste a nebo jen po obvodu koruny kde možnost nějakého deště, jinak budete muset neustále zalévat, problém může být i při opadávání jehličí, které rostliny pod sebou dusí a tak nejlepším řešením bude nějaký posez a květiny v přenosných nádobách, různé druhy bohyšek jsou ozdobné listem a stín jim nevadí.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.100 (?), 6.2.2009 8:05

Doporučuju pilu. Do zahrádkářské kolonie takovýto strom nepatří. Nic nepřináší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika