Borovice



host - 248.21 (?)
21.7.2014 23:51

Smrk bych dala pryč, koření mělce a když to kolem vykácíte, může se do něj opřít vítr a bude dole. Borovice drží...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Iva 2 - (34) - 240.17 (?), 21.7.2014 20:27

To by neměl být bolševník, jsou tu mraky bršlice a podobných. Dneska jsem to chtěla dosekat křoviňákem ale vyhnal mně déšť. Sekačku máme bubnovou a okrasné dřeviny a keře asi moc né, spíš ovocné stromy a pod. a na zbytek pozemku zvířectvo- ovce, kozy, drůbež. Ale zatím zjišťujeme co tu vlastně všechno roste a snažíme se to nějakým způsobem zkulturnit.Tady v obci nám poradili jednoho pána, má okrasné zahradnictví, prý by nám mohl poradit. Věnuje se rostlinkám i s manželkou, tak za nim skusím zajít, jestli bude ochotný se přijít mrknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.68 (?), 21.7.2014 21:32

Když píšete o těch amatérech, můžete mi teda napsat, kde roste omorika vysoká 40 metrů? Na území našeho státu jsem ji ještě neviděl. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 21.7.2014 23:31

Stanislawe, napsal jsem to všeobecně! Omoriky vysoké 40m rostou např. v Kalifornii. Na našem území ji samozřejmě nenajdeme. Při studiu na lesnické škole jsme v rámci praxe chodili jako studenti i do městského arboreta, kde rostou omoriky několikametrové. Pokud je někdo nevykácel, nebo nevyvrátil vítr. Je to již pár desítek let, kdy jsem tam byl naposledy.wink

Tím jsem chtěl napsat, že i takto vzrostlá omorika může překážet na zahradě tazatelky. Nechci a ani nemohu sem přidat fotografii ze zahraniční Wikipedie, ale něco si ze školy ještě pamatuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 22.7.2014 6:29

Aha. Takže paní strašíte omorikou vysokou 40 metrů, která ovšem u nás nikdy nerostla a a ni neroste. Fakt dobrý. Znám omoriky vysoké tak do 15. metrů. Pokud by měla majitelce dorůst ještě výš, tak to všichni co sem něco napíšeme, budeme dávno po smrti. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.7.2014 8:33

Romane, považoval jsem Vás za většího odborníka. Doporučovat kácet mladý strom jen proto že jste ho neviděl...  Nafocený kultivar borovice se běžně dožívá 150-250 let a v těžební zralosti je 98% stromů zdravých.

Skácet strom i ve stísněných podmínkách jde, v případě šikovných lezců je potřeba pouze prostor pod 2/3 plochy koruny.

Druhá věc je radit na základě několika neostrých fotek bez znalosti situace po internetu. Vaše dobře míněná rada "předběžné opatrnosti" pak může vés k zbytečnému vyplenění zahrady. Zejména nyní, kdy není ohlašovací povinnost kácení a tudíž se na strom nemůže přijít podívat místní odborník z OŽP (tedy může, pokud požádáte).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.21 (?), 21.7.2014 23:51

Smrk bych dala pryč, koření mělce a když to kolem vykácíte, může se do něj opřít vítr a bude dole. Borovice drží...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Iva 2 - (34) - 240.17 (?), 22.7.2014 0:03

A co myslíte, tu túji mám nechat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.7.2014 8:37

Ivo, kácí se rychle, ale několikaletý porost roste prostě příslušný počet let. Veškeré kácení můžete odložit klidně o 3-8 let a nic se neděje. Je větší pravděpodobnost, že budete účastníkem dopravní nehody než že se stane nehoda v souvislosti s Vašimi porosty.

Ano, ta Thuje je již přestárlá a nemá perspektivu jak arboristickou, tak kompoziční.  Skácet ji nyní znamená mít více možností položit ji do dosud neupraveného prostoru. Dále jsem tam viděl nějaké náletové jasany, ty také doporučuji "vyhnat ze zahrady".

Kalina pražská Vám krásně zhoustne, až bude mít více světla. Bolševníky tam nemáte, je to něco miříkovitého, ale drobnější než Andělika lékařská, takže normálně posekat křovinořezem ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.68 (?), 22.7.2014 6:33

Dobrý den. Paní Lído, omlouvám se, ale smrk omorika koření velmi dobře, není to smrk ztepilý, který skutečně koření mělce. Smrk omorika je doma na Balkáně, takže v těch skalách umí fakt zakořenit. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.38 (?), 22.7.2014 10:58

Připojím se ke Standovi, který tady řekl, že vykácet to, jde snadno a rychle... ale na krásné vzrostlé stromy, které dají zahradě tvar a stín... na ty budete čekat mnoho let. Já vysazovala zahradu na poli, takže placka bez jediného stromu. Některé jsme sadili ve větší velikosti a stálo nás to mnoho peněz, i tak trvalo, než z toho byl skutečný strom. Na alespoň trochu stromy, jsme si museli počkat 10let. Teď když se na svou zahradu(které přátelé a známí přezdívají,,park") podívám z dálky, z odstupu, třeba od silnice, dmu se pýchou, jaková je to krása. Nevidím všechny ty plevele, kytky spálené sluníčkem a sežrané vším možným... ale vidím,,zahradu". Ne jen,,hřbitovní výsadbu" jak říkám zahradám, z kterých to udělali všichni ti noví majitelé, kteří všechno do mrti zplanýrovali a zasadili jen pár zakrsloňů ve štěrkovém platu, jak se teď všude prezentuje. Problém je, že v létě se v takové zahradě žít nedá, alespoň ne tady u nás, na jihu Moravy.

Paní Ivo, dobře si rozmyslete, co chcete na zahradě mít, udělejte si plány, rozkreslete jakové rostliny chcete kde mít. Pokud se vám líbí i stínomilné, jako třeba rododendrony, potom z trvalek je jich celá řada, pak nelikvidujte všechno vysoké, protože tyhle kytky se vám odmění krásným růstem. Já měla nejmíň těch 10let všechno v polovině léta od sluníčka spálené, většina stínomilných jen živořila a živořila... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika