Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mohu to potvrdit, moje Araucaria araucana, která je venku vysazena už 32 let, přežila bez vážné újmy kruté mrazy v osmdesátých letech, kdy u nás bylo naměřeno mínus 29 °C. Nikdy nebyla zakryta ničím a dnes by to už prakticky ani nebylo možné, je vysoká přes 6 metrů... Vysadil jsem ji ven počátkem osmdesátých let jenom tak  " na zkoušku "  a to brzy na jaře jako pouze 7 cm vysoký semenáček z květináčku 6 x 6 cm... Obavy mnohých pěstitelů začátečníků jsou teda zcela zbytečné, araucarie skutečně vydrží toho hodně i v našich podmínkách... Samozřejmě, výber vhodného místa je zcela zásadní, tak, jak to už zde popsal někdo nahoře přede mnou... Myslím, že mé zkušenosti by potvrdil i někdo z okolí Ostarvy - viděl jsem tady na nějaké diskusi i fotku jeho Araucarie, která byla podle vzrůstu a habitu ještě starší jako je ta moje...

Z vlastních zkušeností mohu ještě doplnit zajímavou zkušenost, že pro vzhled araucarií pěstovaných u nás venku nejsou ani tak nebezbečné ty samotné drsné zimní mrazy, ale především to, jaká je vlhkost půdy před příchodem zimy a pak také následně v zimních a jarních měsících... O tom také zde již někdo psal, jak araucarii třeba připravit na zimu..

Vzhled araucarií kupodivu však utrpí nejvíce na začátku podzimu, zejména, když se příliš brzo v říjnu dostaví první mrazíky kolem 4-5 stupňů pod nulou... To kouzelné a zvláštní " jehličí " není ještě natolik vyzrálé a připravené na zimu... Mráz ho pak za jednu noc krutě a nemilosrdně spálí... Pak během několika následujících dnů (zejména pokud ještě svítí vcelku intenzívní sluníčko) začíná být na spálené červeno hnědé " jehličí"  tristní pohled. Bohužel, toto trvá pak hodně dlouho, než se to jakž - takž srovná, ale je to skutečně vidět hodně, hodně let... Lidé si pak mylně myslí, že ten stromek poškodil krutý zimní mráz... Omyl.. Stačilo v noci mínus čtyři stupně v polovině října, prakticky v období toho nejhezčího babího léta...

Takže záveřem :  malé  - venku vysazené stromečky bych já zakrýval po těchto zkušenostech jenom při prvních brzkých podzimních mrazech, pak v listopadu ani později už určitě ne...

Přeji hodně zdaru všem , co se nebojí riskovat  ...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika