Zuzana a Zvoša



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?) 
18.11.2019 11:28

Rád bych se Vás pane Vysloužile zeptal, jestli máte ještě Zvošu a jak ji hodnotíte dnes?

Já jsem ji zakoupil (Zvonkové tehdy neměli a tak jsem se spolehl na doporučení prodejce) a vysadil před 5 lety a zatím nic moc. Pěkný plod jen výjimečně, často zakrnělé, byl jsem nucen více řezat, protože stromek měl snahu zababčit, mikropřírůstky dřeva aprostě celkově nic moc, prakticky žádná využitelná úroda. Je pravda, že není v optimálních podmínkách, ale pokud ji porovnám s ostatními mladými stromky v téže lokalitě, tak váhám, jestli se ho nezbavit. Letos jsem jej zkusil přiroubovat na různé jiné starší stromy - mj. i na Wealthy, kde skvěle prosperuje přiroubované Zvonkové a na základě porovnání se rozhodnu, zda se Zvoši nezbavím). Zajímalo by mne, jestli se neukvapím - ale zatím jsem nezaregistroval nad touto odrůdou žádný jásot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 18.11.2019 17:21

Žádná bomba to není, ale propadák taky ne. Zvoša není tak kyselá jako Zvonkové, škoda, že není líp vybarvená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 84.3 (?), 18.11.2019 17:31

Děkuji za názor, ještě tedy počkám jestli se nakonec projeví (není to na místě kde bych nutně musel šetřit místem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.11.2019 12:33

Já osobně si na kyselost Zvonkova z teplejší polohy nemůžu stěžovat. To samé můžu říct třeba o Auralii, která je zde sladší, velmi příjemné chuti, přitom se doporučovala hlavně do vyšších poloh. Pardubická Rajka je také jiná než na Vysočině. Zde je příjemná, voňavá, na Vysočině (600 m) ostřejší, kyselejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika