Zuzana



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?)
27.1.2014 21:20

" Viděl jsem, pěstoval jsem a opustil jsem ".  Je to i můj případ.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.1.2014 18:19, zobrazeno: 5087x

Kdysi jsem toužil vypěstovat plody odrůdy s názvem Zuzana. I když by člověk řekl, že z křížení odrůd Zvonkové x James Grieve může vyjít tak leda nějaký kyseláč, tak mě lákala delší trvanlivost plodů a jejich konzumní zralost až v jarním období. Bohužel jsem si to teď neuvědomil a Zuzana je už snědená. Tato chuť se asi dala předpokládat, přesto jsem v koutku duše očekával ještě něco jiného. Dužnina byla o něco šťavnatější, než u jiných odrůd, o kterých jsem psal, že jsou dosti suché, ale příliš valné to zase nebylo. Chuť je celkem typická a řekl bych, že se jedná o trochu ostřejší Zvonkové. Jak známo, tak mně Zvonkové chutná, takže podobnou svěžest v jiném podání přijímám pozitivně. Zuzana je dobrá. Otázka je, jestli její chuť není ještě o něco lepší až na počátku toho jarního období.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.87 (?), 27.1.2014 20:57

Zdravím

Je vidět, že rezistentní pionýři mají svého věrného zastánce, čož je taky velice dobře.

K ohledu a úctě panu P z P je múj názor na Zuzanu tento.

Viděl jsem, pěstoval jsem a opustil jsem.

topolu zar!!

           sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.119 (?), 27.1.2014 21:03

Velmi vtipné a netradiční hodnocení?!?!?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 27.1.2014 21:20

" Viděl jsem, pěstoval jsem a opustil jsem ".  Je to i můj případ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.1.2014 21:53

Zuzana je typický moderní štrudlák a tak by se na ni mělo pohlížet.. Bujně roste, má sklon ke střídavé plodnopsti, velká jablka plodí i na vysokokmenu, je nenáročná na prostředí, netrpí chorobami ani příliš škůdci.  Samozřejmě, pro pěstitele přísně tvarovaných nízkokmenmů, kteří bez postřikovače do zahrady nevstoupí, to není ta pravá sorta. Odrůd, které lze vysadit jako dlouhověký strom s velkými jablky  k chalupě nebo na mezi ale dnes mnoho není. Nikdo se v minulosti nepozastavoval, že Kardinálk žíhaný se chutí nevyrovná Coxově renetě, přesto to byla úspěšná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 20.87 (?), 27.1.2014 22:22

Zdravím

Zdravím Vás p. Miloši. Ono u všech pěstovaných rostlin a jejich odrud také rozhodují v jejich popularitě také nejenom chuť, ale také jejich spolehlivost a hlavně sympatie.  Ono i když odruda třeba Vámi zmiňovaná Kardinál je chuťově řazena a to i z pomologického hlediska jako krmná či jistila lidem odpor proti hladomoru a z dnešního hlediska je štrudlák a krechtová odruda.  Neznamená, že na ni lidé zapomenou.  Je to také barevně líbívé jablko a stromy jsou také zdravého a životaschopného vzhledu bez velkých nárokú na pěstování. Je jasné, že modní bum tomu také pomohl. Renetám podrazilo nohy to, že se ještě do nedávna pěstovaly a lidé si pamatují jejich vysoké nároky na pěstování a to i částečně z neznalosti odrudy a i silná citlivost na rakovinu.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.1.2014 22:31

S tím lze v podstatě souhlasit, i když Kardinál až tak dobře krechtovatelný, pro svou nepříliš dlouhou skladovatelnost není. Chutným renetám, krom nároků podrazily nohy i jejich drobné, tedy u nás špatně prodejné,  plody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 28.1.2014 0:39

Zdravím. Pěstujete/ pěstoval jste někdo také dalšího křížence Zvonkového - Zvošu? Stromek jsem si loni ze zvědavosti pořídil, protože mi obě odrůdy chutnají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.22 (?), 28.1.2014 0:40

* obě rodičovské

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika