Zatravnění sadu



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
30.1.2015 20:46

To by chtělo fotky, jak ty stěny vypadají.

Jednou z možností je černý úhor a mechy, druhou možností je černý úhor krytý mulčem včetně netexové folie, třetí možností je herbicidem na jednoděložné vymydlit trávu a nechat jen chudobky, čtvrtá možnost je v první polovině vegetačního období spálit trávu hnojením postřikem močovinou na list za plného slunce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 143.16 (?), 30.1.2015 12:05, zobrazeno: 3877x

Dobrý den.Mám osobní polemiku co se zahradou.Pěstuji přes třicet let jabloně ve stěně /na drátěnce/-čtyři stěny po osmi stromech a meziřadí mám zatravněné hřišťovou směsí.Poslední pár let po úraze mám problém udržovat nezatravněné pásy pod stromy.Jaký máte názor na zatravnění i tohoto pásu? Volně rostoucí-broskvy, meruňky, švestka mám kolem kmenů,,mísy"- kruhy půdy, které obdělávám el.rotační motyčkou, kde mám dostatek prostoru, se stromy ve stěně jeto problematické.Děkuji za názory.Jan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.119 (?), 30.1.2015 12:20

Jsem pro třetí variantu - Namulčovat.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 30.1.2015 12:35

Já bych použil herbicid Stomp a lokálně na vytrvalé plevele glyfosát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 30.1.2015 14:35

Pokud máte spodní patro nízko-cca40cm, toto uřežte, drát pryč-a máte prostor pro manipulaci. Mulč může být fajn, ale jen nemáte-li na pozemku či v okolí tlak hryzce, hraboše... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.91 (?), 30.1.2015 15:13

Dobry den

Mam velky sad cca 150 stromku, kedysi som to ryloval (ked bolo tych stromov menej), ale rozsiroval sa mi tam pyr, teraz mulcujem a raz za 2 roky to postriekam dominatorom.

Este jeden napad, sused to okopava rotavatorom, dvakrat sa otoci okolo stromku a ide to velmi rychlo

PG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 30.1.2015 20:46

To by chtělo fotky, jak ty stěny vypadají.

Jednou z možností je černý úhor a mechy, druhou možností je černý úhor krytý mulčem včetně netexové folie, třetí možností je herbicidem na jednoděložné vymydlit trávu a nechat jen chudobky, čtvrtá možnost je v první polovině vegetačního období spálit trávu hnojením postřikem močovinou na list za plného slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika