Zasychání a kroucení listů u květu



Petrmann - (1) - 34.26 (?) 
7.6.2021 18:42, zobrazeno: 1030x

Dobrý den,

u květu se mi na jablůňce začaly "zcvrkávat" lístky. Stejný problém jsem měl i vloni, kdy také začaly zasychat lístky podobným způsobem a jablka pak byla malá, zcvrklá a... k ničemu.

Žádné lezoucí potvory na listech nevidím. 

Prosím o radu, zda můžu jablůňce nějak pomoct.
 

seschlý lístek
seschlý lístek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 7.6.2021 19:53

mšice. V tuto dobu začínají sát na spodních stranách vrcholových lístků. Buď rozmačkáte prsty nebo použijete některý insekticid. Kvůli tomu ale určitě nemáte jablka malá a zcvrklá. Důvodem bude něco jiného, třeba málo živin nebo nedostatečná probírka plodů, nebo... Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.26 (?), 8.6.2021 21:26

Dobrý den,

mšice likviduji teď na růžích, ale na jablůňce žádné mšice nevidím. Vyzkouším insekticid, ale myslím, že mšice nejsou příčinou problému.

Petr 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 9.6.2021 13:10

Petře, pomyslel jste na svilušky? Jsou-li tam pavučinky... třeba dobře vidíte, ale někdy je dobré vzít lupu-většina mobilů má i tuto funkci-jen není vhodné skrz ni koukat do Sluníčkaenlightened.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 25.216 (?), 9.6.2021 16:44

Můj tip je mera jabloňová. Svilušky v této fázi jabloně se teprve líhnou. Zabírá na ně většina běžných insekticidů (Decis, Karate, Reldan, Mospilan a novější Sanium System...). Doporučuju poslední dva. Decis a Karate jen jednou za rok. Reldan se už nedá koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika