Zakládám novou zahradu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?) 
1.11.2014 0:23

Zdravím p.Jaroslava z Prahy

Ti co jsou spokojeni s Topazem tak ať si ho mají, ale mé zkušenosti s touto odrůdou jsou jak 550 m.n.m., tak i 250 m.n.m. a i nad 300. Stromky byly na 106, JTEH, M9,P? 

Ve všech těchto podmínkách byla stejná reakce- rakovina, vysoká nevyrovnanost plodů, v chladnějším roce snížená kvalita chutě a pozdní doba zrání někdy až do teď. Je fakt, že na můj vkus je to šťovík.

Když jsem četl vědeckou práci z Holovous ohledně strupovitosti klonu č, 6, který napadá rezistenty z m.f. tak tam bylo zděleno, že Topaz a Goldstár je vyřazován z velkovýrobních sadů pro nespolehlivost a neprodejnost jeho plodů.

Je možné, že červená mutace bude mít lepší vlastnosti a uplatní se. Většina červených mutací zlepšila mateřské odrůdě reputaci. Sám letos budu dávat šanci Topaz red. Topaz u mě skončil v kotli a nikdy více!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.97 (?), 31.10.2014 23:59

Zdravím p. Zdenku

Je naprostý nesmysl si myslet, že rezistenty nemusíte stříkat.

Rezistenti byly až do nedávna rezistenní pouze na strupovitost. No a co padlí, mšice, obaleči s pohromou zvaná pilatka. Ty postříkat musíte a je bláhové si myslet, že budka se sýkorkami to vyřeší. Ptáci to řeší, ale asi tak 20%. Oni se nepostarají o to, aby si vyhubily potravu totálně.

Pokud nebudete dodržovat postřiky a je jedno jestli chem. nebo bio pořád je to postřik tak budete mít velké ztráty a vyšší podíl braku. Ten Váš problém by zvládl jedině vysokokmen a polokmen s velkou korunou. Zde jsou nějaké ztráty prospěšné i pro strom a pěstitele, který má hrúzu z metráků. Pro zákrsky to rozhodně neplatí a je zde velké riziko ztráty úrody. I zde platí pořekadlo, že v množství je síla.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.190 (?), 10.11.2014 9:53

Tak mám nakoupeno. Rubinola M9, Rozela M26, Redhaven, Kioto Wavit, Venus BSB. Tak snad se to vše ujme. Díky za reakce. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.190 (?), 4.3.2015 10:55

Blíží se doba postřiku proti kadeřavosti. Kuprikolem mám stříknout broskev a nektarinku, nebo s tím můžu postříkat i jabloně a meruňku? Když jsem na podzim kupoval stromky, tak mi prodavačka říkala abych postříkal broskev a nektarynku Kuprikolem a zbytek stříknul i na jabloně. A na podzim zasazené peckoviny mám střihnout teď na jaře. Děkuji. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.3.2015 12:09

Zdendo, proč myslíte, že bylo založeno vlákno kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015? Kuky tam vkládal odkaz na agromanuál, kde je článek aktuální přehled pěstování a ochrany rostlin - únor 2015. Zde najdete i odstavec o kadeřavosti. Je v něm i toto:

...pro jejich desinfekční účinek na mrazové poškození, jako i dobrou účinnost proti bakteriální rakovině a strupovitosti. Z dlouhodobého hlediska působí toto ošetření i na celkový zdravotní stav a životnost stromů. Jako vedlejší účinnost se u těchto přípravků projevuje také zvyšení odolnosti ošetřených stromů proti jarním mrazíkům. Proto je vhodné ošetřit na zahradě současně měďnatým přípravkem i jádroviny a časně rašící druhy: meruňky, angrešt, aktinidie aj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 4.3.2015 13:02

Děkuji Vám Petře, stříknu tedy vše (5 stromků :)). Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.3.2015 14:04

Také se tam opakovaně píše i toto:

Fungicidní ošetření po vyrašení broskvoní nebo po objevení příznaků choroby je už neúčinné! Tady pak může pomoci otrhávání napadených listů. Toto opatření ale vždy nefunguje, zpravidla bývá jen pracné a zbytečné. Lepší je silně napadené stromy s předčasným opadem listů přihnojit dusíkem a závlahou podpořit opětovné olistění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 28.4.2015 9:50

Tak všechny vysazené stromky pěkně raší a to včetně broskve a nektarinky vysazené na podzim. Nektarince probuzení trvalo nejdéle.

Ještě jednou děkuji všem za rady.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 2.11.2015 9:30

V druhé fázy jsem minulý týden zasadil Leskoru podnož Zelená ryngle, Topstar - St.Julien, Cresthaven na BSB 1 Borůvky Chandler, Spartan a Bluecorp. Ještě bych chtěl zasadit třešeň Burlat na Gisele, ale tu tady v okolí bohužel nemají, tak to rysknu a nechám si ji poslat. A na jaře mě ještě čekají maliny, angrešty, rybíz...   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 11.11.2015 9:55

Včera přišla objednaná třešeň z Uh. Ostrohu. Stromek přišel v pořádku. Co mě ale překvapilo, tak hluboké zastřižení kořenů. Do rána jsem nechal stromek namočený ve vodě a dnes ráno vysadil. Teď budu doufat že se stromek ujme (nebyl zrovna z nejlevnějších).  Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika