Wellant



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?)
12.10.2023 15:34

Wellant - 2023 - štíhlé vřeteno

Loni jsem tuto orůdu chválil pro vynikající chuť.Letos bohatě kvetl.Musel jsem provést redukci květní násady.Ponechal jsem vzhledem velikosti vřetena tři plody.Sklidil jsem dva střední velikosti.Uvítal bych větší plody ale problém bude zřejmě v podoži.Narouboval jsem ho kopulací na letorost vyrůstající z podnožového pařízku.Až při přesazování na trvalé stanoviště jsem zjistil slabý kořenový systém.Pouze vlásečnice, snad se v lepších podmínkách kořenový system více rozvine.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Wellant
Wellant



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 15.10.2022 15:04, zobrazeno: 1760x

Holandská odrůda vznikla křížením výběru odrůd CPRO x Elise.Dle informací na netu má rustikální vzhled s mírnou rzivostí.Jablka mají být velmi šťavnatá, sledkokyselé s velkou chutí.Odrůda je velmi odolná ke strupovitosti o střední až velké velikosti plodů.

První plod o sotva střední velikosti se vyvinul na štíhlém vřeteni dva roky po výsadbě špičáku.Hodnocení o průměrné velikosti a chuti bude jen informativní.Je zajímavé, po krupobití a zásahu plodu s protržením slupky došlo k zahojení rány - poslední dva snímky.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.56 (?), 15.10.2022 18:27

V Holandsku ho zberali skorej.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.56 (?), 15.10.2022 18:28

2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.56 (?), 15.10.2022 18:29

3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 15.10.2022 21:47

Milane, moje sklizeň odpovídá moji pěstitelké oblasti.Uvádí se sklizeň 2÷3 týdny po sklizni Elstar.To jsem dodržel a uvidím jak to funguje.Připomínám, je to předčasný výškrabek a tedy velikostně ani tvarově nemusí odpovídat klasickým vlastnostem.To ukáže budoucí sklizně.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 29.11.2022 15:27

Nemohu odolat a musím se svěřit chuťovými vlastnostmi této odrůdy.Královnou krásy nikdy nebude ale po ochutnání tohoto předčasného plodu pod dojmem dnešní degustace má tato odrůda u mě definitívu. Šťavnatá, křupavá a hustá dužnina (není to tvrdka) spočátku spíše lehce nakyslá a nevýrazná se po chvíli v ústech rozvine do nasládlé chuti s příjemnou ovocnou příchutí.To je co hledám.Jedním slovem.Pecka!!!

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1610) - 165.146 (?), 12.10.2023 15:34

Wellant - 2023 - štíhlé vřeteno

Loni jsem tuto orůdu chválil pro vynikající chuť.Letos bohatě kvetl.Musel jsem provést redukci květní násady.Ponechal jsem vzhledem velikosti vřetena tři plody.Sklidil jsem dva střední velikosti.Uvítal bych větší plody ale problém bude zřejmě v podoži.Narouboval jsem ho kopulací na letorost vyrůstající z podnožového pařízku.Až při přesazování na trvalé stanoviště jsem zjistil slabý kořenový systém.Pouze vlásečnice, snad se v lepších podmínkách kořenový system více rozvine.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Wellant
Wellant



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika