Vltava



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
5.11.2018 12:40

Vltavu vyšľachtil myslím pán Kumšta, rodičovské odrody sú rovnaké ako pri Rubinole (Rubín x. Prima). Výzorom - teda aspoň podľa obrázkov, v ruke som ju nedržal - je tiež dosť podobná Rubinole. Ak by sa jej podobala aj chuťou a ďalšími vlastnosťami, tak by to bola určite vydarená odroda. Je zvláštne, že sa takmer nepestuje. Myslím že "roub" Vltavy mal zaštepený dr.Vysloužil.  IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 171.111 (?), 5.11.2018 11:05, zobrazeno: 3848x

Dobrý deň,

prosím Vás má niekto skúsenosti s odrodou Vltava, teda konkrétne najmä s chuťou tohto jablka,

podľa popisu ktoré sú na stránkach záhradníctiev, ktoré ju ponúkajú má mať veľmi dobrú až výbornú chuť

je to skutočne pravda?

pretože napr. aj pri odrodách Fragrance a Primadela sa uvádza výborná chuť, ale podľa recenzií na tomto fóre ich už niektorí pestovatelia zrušili

vopred ďakujem za odpovede

laco

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 5.11.2018 12:40

Vltavu vyšľachtil myslím pán Kumšta, rodičovské odrody sú rovnaké ako pri Rubinole (Rubín x. Prima). Výzorom - teda aspoň podľa obrázkov, v ruke som ju nedržal - je tiež dosť podobná Rubinole. Ak by sa jej podobala aj chuťou a ďalšími vlastnosťami, tak by to bola určite vydarená odroda. Je zvláštne, že sa takmer nepestuje. Myslím že "roub" Vltavy mal zaštepený dr.Vysloužil.  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 5.11.2018 16:19

Měl, ale už nemá. Kamoš hryzec byl proti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.168 (?), 10.11.2018 7:54
Vltavu tu má někdo na jih od Brna buď Karel JM nebo estě nekdo jiný (myslím že Jenda). A myslím že vcelku chválil (i chuťově) jako i povánoční jablko s konzumovatelnosti od XI. Sám ji mám také od loňska takže teprve uvidíme. Pořídil na MM106 nechám volnější tvar. Zdá se mi jako dobrá alternace k "velmi známým odrůdám" ze současných křížení (potomků Gd, LL popř Cox). __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.61 (?), 10.11.2018 8:29
K.z B.: Medzi predkami Vltavy nájdete aj Golden Del., aj Lord Lambourne - aj keď len ako "starých rodičov" - viď foto. IH (pozn.: Vltava pochádza z totožného kríženia ako Rubinola).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.168 (?), 10.11.2018 12:07
Díky za informaci pane Ivane z Suran. Já samozřejmě mám také informace o tom že Vltava je sestra Rubinoly o to víc mě to zajímá to srovnání 😏 stejně tak jako je myslím Delor bratr Rubínu. Na Delor teprve hledám místo. 😋 Šampion a stejné křížení Desertu popř Denáru. Měl sem právě na mysli tuto odrůdu jako alternativu ke stejnému křížení z nichž vznikli známější odrůdy. Ze Střížovického a Holovouského šlechtění. Díky a zatím se mějte __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika