Vhodná jabloň



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 100.66 (?) 
26.8.2009 16:41

Proč je lepší podnož na Rubinolu A2 než MM106?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 26.8.2009 17:00

To se asi paušálně říci nedá. A2 roste akorát o něco bujněji. Což někde a pro někoho může být výhoda, jinde naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.66 (?), 26.8.2009 17:09

Mohu tomu rozumět tak, že u A2 je větší koruna, tím pádem poněkud náročná sklizeň, hlavně pro starší, musí se více řezat, ale naopak má více plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.192 (?), 20.4.2010 13:41
Dobrý den všem, kteří jste na této informační stránce. Potřebovala bych poradit. Před rokem jsem zakoupila zahrádku, na které je několik starých stromů jabloní.Jenže vůbec nevím, co jsou to za jabloně.Jaké jsou to odrůdy. A proto bych chtěla od Vás radu, zda je mohu naroubovat mnou vybranými drůdami jablek a nebo je mám úplně zrušit a zasadit nové jabloně?!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 20.4.2010 21:04

Můžete obojí. Co je lepší Vám nikdo zodpovědně neporadí, protože neví, v jakém stavu staré stromy jsou.
   Mohu-li mluvit za sebe, počkal bych, jaké ovoce staré stromy ponesou. Odstranit sromy lze rychle, nové porostou dlouho. Asi bych jabloně rozdělil na 3 díly Ty nejstaší, nedobré a nemocné bych vykopal, další díl bych nechal jen s průklestem plodit a třetí díl bych přerouboval odrůdami, které mi chutnají. Postupem času, až by plodily přeroubované a posléze nově zasazené stromy bych eventuelně nahradil ty zbývající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.192 (?), 21.4.2010 8:49

Jedná se o 4 jabloně a loni jsem měla tu možnost vidět, jaké jsou jablka.Byly schnilé na stromě, hodně jich spadalo ještě před dozráním a ty, co by se eventuelně daji ještě sníst, byly červivé a nepravidelného tvaru.Na dvou byly snad pouhé 2 jablka.A to jsme ty stromy prořezávali, protože koruny byly až moc husté a větve rostly jedna přes druhou.Jak říkám nic moc.Mohl by ste mi prosím poradit, jak se roubují už stepilé stromy?Postup roubování znám, jenže nevím, kam rouby na strom umístit a kolik roubů je zapotřebí.A stačí jedna odrůda na jeden strom, nebo se dá dát i více odrůd na jeden strom?Ptám se, jelikož na hrušku to jde, ale nevím jak na jabloň!Předem děkuji za odpověď. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika