Váš názor - minianketa



host - 234.162 (?)
29.5.2016 15:06
Petře, Flamingo určite patrí medzi najpestovanejšie broskyne a aj preto sa v ankete vyskytuje častejšie. Čo sa týka mrazuodolnosti tak ho viem porovnať len s niekoľkými málo odrodami (Redhaven, Benedicte,Flateryna a ešte 2 neznáme nektarinky), z nich ale obstalo čo sa týka mrazov najlepšie. Fotky sú spred pár dní. Ivan Hlavatý

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 27.5.2016 9:59

"Troškár" sem i já, ale místo ukazování "vymydlené" zahrady se třemi nebo čtyřmi "kultivary", tady mám stromků o "něco" více. Tak to prostě je a tak to taky zůstane, i když se to někomu nemusí líbit. Nevím přesně kolikátá je tohle anketa, ale o něčem tady informace jsou. Třeba o broskvoni Flamingo. Ovšem někteří jinou broskvoň než Flamingo nikdy neměli, takže nemohou porovnávat, a jejich jediná broskvoň je pro ně ta nejlepší. Ostatně to už tady vyjádřil Petr z H. O Flamingu se dá říci, že je to velký držák, což je docela slušná vlastnost. Jak by obstál u těch, komu letos všechny broskvoně pomrzly, to je otázka. Třeba u Miloše, u Jirky a jiných. Bylo by zajímavé dozvědět se, kam až sahá odolnost tohoto Flaminga.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.162 (?), 29.5.2016 15:06
Petře, Flamingo určite patrí medzi najpestovanejšie broskyne a aj preto sa v ankete vyskytuje častejšie. Čo sa týka mrazuodolnosti tak ho viem porovnať len s niekoľkými málo odrodami (Redhaven, Benedicte,Flateryna a ešte 2 neznáme nektarinky), z nich ale obstalo čo sa týka mrazov najlepšie. Fotky sú spred pár dní. Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 103.186 (?), 28.5.2016 4:34

Zdravím p. Ivane

Můj nejoblíbenější sortiment je docela zajímavý napříč odrůdovým spektrem.

jabloně - Rubín a jeho mutace, Rubinola, Jonagold, Starkrimson,  

           Denár, Wealthy, Matčino, Jonathan, Vanda

hrušně - Hardyho, General Leclerk, Erika, Dicolor, Dekora, Vila, Bohe-

           mika, Lucasova

třěšně -  Kordia, Tamara a Rychlice něm.

broskev - Luna, Favorita M. 3, Inka, Redhaven

slíva  -  Čačanská ranná, Lepotica, Gabrovská, Althanova ryngle,

          Brýzská    

sadař Vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.251 (?), 28.5.2016 17:37

Pěstoval jsem kde co na ploše asi 33 arů v podmínkách Valašska. Co oblibuji po více stránkácha je podle mne nepřekonané.

Jabloně typu Jonathan, Matčino a Rubinola. Ze švěstek Bytřická muškátová. Líbil se mne taky skorý černý rybíz "Fertédi" ale i maďarská višeň Erdi Batarmo (bohužel pošla na moníliový úžeh)

Rony

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.253 (?), 28.5.2016 19:24

Dobrý večer, vcelku mně zaujalo toto vlákno a proto přispěji svými oblíbenými odrůdami, i když vybrat z toho množství nebude snadné.

Admirál, Topazy, Kanzi, Jazz a Jonagold s Rubínem a jejich mutace

Boscova, Dicolor, Bohemica

Velkopavlovická

Redhaven, Dixired

Hanita, Katinka, Althanova

Kordia, Van

Érdi botermo

Ang.Prim a Karmen, rybíz bílý Vktoria, černý Ojebyn a Titania, červený Detvan a Losan .Moruše Trnavská, Réva stol.Prim, Magdalena.

Jabloně asi 150 odrůd, hrušně 21, švetky 22 odrůd. Tonda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 7.156 (?), 28.5.2016 23:47
Pěkná sbírka, to už není hobby, ale diagnóza ;) Kdybych měl víc místa, asi bych ležel na stejném oddělení...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 29.5.2016 8:36

Já už jsem to kdysi psal, zkušenosti pana Tondy jsou určitě k nezaplacení. Jenom je nějak převést, sdělit což není mnohdy tak jenoduché. Stromky, narozdíl třeba od pana MV pěstuje v nižší nadmořské výšce, takže jsou to jiné zkušenosti.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.42 (?), 29.5.2016 9:21
Opravdu 150 odrud jabloni??? Kolik mate stromu? Nebo.je naroubovano vic odrud na jednom? Prominte, ale ten pocet se mi nezda. Co by ste s tim delal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.253 (?), 29.5.2016 9:44

Abych byl přesný, tak jsem to spočítal a mám 147 drůd jabloní,.protože v zimně jsem nějaké zlikvidoval. V naprosté většině nemám víc odrůd na stromku, pouze v případě, že nemám dpovídající podnož přiroubuji a pak odstraním. Místa mám dostatek, poloha je ideální pro jabloně. Ovoce prodávám i rozdávám. Mimo zahradu mám v neoplocené části sadu vysokokmeny rezistentních i jiných odrůd.  Tonda   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.173 (?), 29.5.2016 9:51
Tak to jste mozna v Cechach rekorder.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika