Váš názor - minianketa



host - 234.42 (?)
29.5.2016 9:21
Opravdu 150 odrud jabloni??? Kolik mate stromu? Nebo.je naroubovano vic odrud na jednom? Prominte, ale ten pocet se mi nezda. Co by ste s tim delal?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.5.2016 9:59

"Troškár" sem i já, ale místo ukazování "vymydlené" zahrady se třemi nebo čtyřmi "kultivary", tady mám stromků o "něco" více. Tak to prostě je a tak to taky zůstane, i když se to někomu nemusí líbit. Nevím přesně kolikátá je tohle anketa, ale o něčem tady informace jsou. Třeba o broskvoni Flamingo. Ovšem někteří jinou broskvoň než Flamingo nikdy neměli, takže nemohou porovnávat, a jejich jediná broskvoň je pro ně ta nejlepší. Ostatně to už tady vyjádřil Petr z H. O Flamingu se dá říci, že je to velký držák, což je docela slušná vlastnost. Jak by obstál u těch, komu letos všechny broskvoně pomrzly, to je otázka. Třeba u Miloše, u Jirky a jiných. Bylo by zajímavé dozvědět se, kam až sahá odolnost tohoto Flaminga.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.162 (?), 29.5.2016 15:06
Petře, Flamingo určite patrí medzi najpestovanejšie broskyne a aj preto sa v ankete vyskytuje častejšie. Čo sa týka mrazuodolnosti tak ho viem porovnať len s niekoľkými málo odrodami (Redhaven, Benedicte,Flateryna a ešte 2 neznáme nektarinky), z nich ale obstalo čo sa týka mrazov najlepšie. Fotky sú spred pár dní. Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 103.186 (?), 28.5.2016 4:34

Zdravím p. Ivane

Můj nejoblíbenější sortiment je docela zajímavý napříč odrůdovým spektrem.

jabloně - Rubín a jeho mutace, Rubinola, Jonagold, Starkrimson,  

           Denár, Wealthy, Matčino, Jonathan, Vanda

hrušně - Hardyho, General Leclerk, Erika, Dicolor, Dekora, Vila, Bohe-

           mika, Lucasova

třěšně -  Kordia, Tamara a Rychlice něm.

broskev - Luna, Favorita M. 3, Inka, Redhaven

slíva  -  Čačanská ranná, Lepotica, Gabrovská, Althanova ryngle,

          Brýzská    

sadař Vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.251 (?), 28.5.2016 17:37

Pěstoval jsem kde co na ploše asi 33 arů v podmínkách Valašska. Co oblibuji po více stránkácha je podle mne nepřekonané.

Jabloně typu Jonathan, Matčino a Rubinola. Ze švěstek Bytřická muškátová. Líbil se mne taky skorý černý rybíz "Fertédi" ale i maďarská višeň Erdi Batarmo (bohužel pošla na moníliový úžeh)

Rony

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.253 (?), 28.5.2016 19:24

Dobrý večer, vcelku mně zaujalo toto vlákno a proto přispěji svými oblíbenými odrůdami, i když vybrat z toho množství nebude snadné.

Admirál, Topazy, Kanzi, Jazz a Jonagold s Rubínem a jejich mutace

Boscova, Dicolor, Bohemica

Velkopavlovická

Redhaven, Dixired

Hanita, Katinka, Althanova

Kordia, Van

Érdi botermo

Ang.Prim a Karmen, rybíz bílý Vktoria, černý Ojebyn a Titania, červený Detvan a Losan .Moruše Trnavská, Réva stol.Prim, Magdalena.

Jabloně asi 150 odrůd, hrušně 21, švetky 22 odrůd. Tonda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 7.156 (?), 28.5.2016 23:47
Pěkná sbírka, to už není hobby, ale diagnóza ;) Kdybych měl víc místa, asi bych ležel na stejném oddělení...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 29.5.2016 8:36

Já už jsem to kdysi psal, zkušenosti pana Tondy jsou určitě k nezaplacení. Jenom je nějak převést, sdělit což není mnohdy tak jenoduché. Stromky, narozdíl třeba od pana MV pěstuje v nižší nadmořské výšce, takže jsou to jiné zkušenosti.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.42 (?), 29.5.2016 9:21
Opravdu 150 odrud jabloni??? Kolik mate stromu? Nebo.je naroubovano vic odrud na jednom? Prominte, ale ten pocet se mi nezda. Co by ste s tim delal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.253 (?), 29.5.2016 9:44

Abych byl přesný, tak jsem to spočítal a mám 147 drůd jabloní,.protože v zimně jsem nějaké zlikvidoval. V naprosté většině nemám víc odrůd na stromku, pouze v případě, že nemám dpovídající podnož přiroubuji a pak odstraním. Místa mám dostatek, poloha je ideální pro jabloně. Ovoce prodávám i rozdávám. Mimo zahradu mám v neoplocené části sadu vysokokmeny rezistentních i jiných odrůd.  Tonda   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.173 (?), 29.5.2016 9:51
Tak to jste mozna v Cechach rekorder.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika