Určení odrůdy jabloně



host - 161.27 (?)
5.10.2016 14:33

Mně to připomíná zlatou zimní parménu, říkal jsem si to hned u první fotky a ty poslední mi to nevyvrátily.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
citizen - (12) - 226.252 (?), 5.10.2016 14:09

Tak je mi jasné, že z fotek se to těžko poznává, a že to snad někdy ani nejde. Navíc se to těžko porovnává s různýma fotkama, co jsou na netu, kde jsou vyvěšené fotky pěkných, zralých jablek.

Jinak pane Ing. Fidla ten Dukát se mi zatím líbí nejvíce. 

Přikládám více fotek.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.27 (?), 5.10.2016 14:33

Mně to připomíná zlatou zimní parménu, říkal jsem si to hned u první fotky a ty poslední mi to nevyvrátily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 5.10.2016 15:38

Stopka neodpovídá Dukátu ale jinak je podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 32.228 (?), 5.10.2016 16:08

Rubín a Lord to nejsou. Dukát jsem přerouboval dávno kvůli fyziologické skvrnitosti a Kids Orange předloni, takže si je nepamatuju na 100%, pokud je dužina dost žlutá a specificky kořenitá, silnější slupka, Kids by to být mohl. A nebo něco, co osobně neznámsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
citizen - (12) - 226.252 (?), 5.10.2016 19:13

Jaká je šance, že to s alespoň 50% jistotou určíme? :) Možná je za měsíc nafotím znovu, až trochu více dozrají. No a uvidíme jak snáší skladování, to by taky mohlo pomoct ne? alespoň v případě, že to je ta zlatá parména zimní, u které jsem se dočetl, že čím starší, tím víc sypká.

Říkáte, že Dukát to není, protože ten má delší stopku? Tak to chce najít odrůdu, která je podobná Dukátu akorát s krátkou stopkou? :).

Ke Kidds Orange, jablka co máme natrhaná nejsou pořádně zralá a tak težko potvrdit specifickou kořenitou chuť.  A když je porovnám s fotkama na internetu, tak mi připadá, že jsou spíše celé rovnoměrně červené a taky mají delší stopku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 5.10.2016 19:21

Parména zlatá to není, je to něco z Coxovky, kterou tam jasně vidím. Dukát je pro mě stále Nej favorit.

Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
citizen - (12) - 226.252 (?), 5.10.2016 20:08

Ještě doplňující informace. Strom vloni neplodil (nepočítám ty jednotky kusů jablek, které stejně spadly). Rok předtím byl údajně obsypaný výbornýma jablkama, chuťově připomínající ananas (říkali původní majitelé). Letos strom byl obsypaný. Většina jablek (i přes průběžné protrhávání) ale spadla, protože byla napíchnutá a trpěla na moniliózu. 

Důvodů neplození může samozřejmě být víc, ale třeba je to odrůdové specifikum?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 5.10.2016 20:25

Ano tyto doplńující informace(monílie, střídavá plodnost) mi ukazují na Dukát.Viz dřívější dotaz p. Petra z Pardubic na vláknu "Určení jablka dle fota".

Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.4 (?), 5.10.2016 21:15

Mě to připomíná něco kolem Cox Orange.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.250 (?), 5.10.2016 23:45

Pokud si pamatuji na Dukát když jsem jej pěstoval, tak to, že vydržel do dubna (na Valašsku) ale zajímavý byl tím, že se dal jíst už při česání což jiné zimní odrůdy neumožńují. Další nepřehlédnutelná věc byla žlutá dužina. Chuť byla nějaká "exotická" to jest něco jako ananas nebo něco podobného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika