Určení odrůdy



host - 248.129 (?)
25.10.2021 12:11

Z těch běžných, co znám, mi to na pohled přišlo jako Čistecké, ale to nemoučnatí blush...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
malinov - (5) - 96.192 (?), 25.10.2021 1:51, zobrazeno: 742x

Pomůžete určit odrůdu?

Máme na zahradě starou jabloň, vysokokmen, výška cca 9 m, stáří odhaduji na 60 let, jablka jsou nepravidelné velikosti, na stromě jsou jablka zelená s červenou osluněnou stranou, zralá padající už jsou žlutá i červená barva se ztrácí. Chutí dost jakoby kořeněná, spíše sladká než kyselá, málo šťavnatá, spíše suchá a tvrdá, asi brzy moučnatí (určitá moučnatost je totiž patrná i u čerstvě spadlých jablek).

Přikládám pár obrázků jablka na stromě a spadlých jablek z poloviny září. Dle potřeby mohu přidat foto habitu a současnou podobu dozrálejších jablek případně rozkrojených.

Děkuji za pomoc.





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.129 (?), 25.10.2021 12:11

Z těch běžných, co znám, mi to na pohled přišlo jako Čistecké, ale to nemoučnatí blush...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
malinov - (5) - 96.192 (?), 28.10.2021 23:49
Dekuji, mozna mate oravdu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
malinov - (5) - 96.192 (?), 28.10.2021 23:44
Přípojuji ještě fotky plodů, které jsou padanky, měsíc uskladněné. Chuťove mi teď přijdou mnohem lepší, nejsou tak suché, stále poměrně pevné, tentokrát mi přijdou sladkokyselé, docela chutné, se specifickou strukturou dužiny, kterou moderní odrůdy takovou rozhodně nemají a která mi připadá, že musí zakonitě moučnatět, ale zatim rozhodně nemoučnatí. Při rozkrojení hnědne jen velmi pomalu. Jako specifické se jeví těch deset teček, které jsou vidět při příčném řezu. Děkuji za rady.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.129 (?), 29.10.2021 12:34

U Čisteckého udávají téměř nehnědnoucí dužinu (to už si tedy nepamatuji) a velmi jemnou slupku, proto je i náchylné k otlačení. Ale bylo to dobré jablíčko, než mi kořeny ožral hryzec crying.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika