Uchovávání roubů



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?)
20.12.2020 17:20

Uložím pod strom nebo do pytle s přesitým kompostem. Když je sníh, přihrabávám to sněhem, aby to bylo v chladu a ne příliš v mrazu. Přiměřené vlhko je v této době obvyklé. Rouby odebírám nejpozději, jak je možné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 82.109 (?), 20.12.2020 13:23, zobrazeno: 3588x

Jaký způsob uchování roubů se Vám nejvíce osvědčil? A kdy nejradši odebíráte rouby jádrovin v případě, že není možné roubování ze stromu na strom (stromy jsou daleko od sebe a v jiné nadmořské výšce).

V.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?), 20.12.2020 17:20

Uložím pod strom nebo do pytle s přesitým kompostem. Když je sníh, přihrabávám to sněhem, aby to bylo v chladu a ne příliš v mrazu. Přiměřené vlhko je v této době obvyklé. Rouby odebírám nejpozději, jak je možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.109 (?), 20.12.2020 17:50

Pod strom jen tak položíte horizontálně na zem nabo částečně zapícháte do půdy? A do pytle s kompostem ty rouby dáváte celé nebo jen část a zbytek kouká ven? Já mám vyzkoušenou jen lednici a sklep. Oboje se střídavým úspěchem.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.80 (?), 20.12.2020 19:32

Ano, necháte ležet jen tak pohozené pod stromem. Nikdy s nimi nebyl problém roubovat. Ostříhejte třeba ve středu, má být teplo, na tuto činnost fajn počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 20.12.2020 19:36

Rouby jádrovin odebírám od počátku února do konce měsíce podle pocasí.Odběr roubů ze stromu na strom zkoušet rozhodně nebudu.Rouby zakládám do hlubokého lavoru naplněným pískem s hlínou ve sklepě.V posledních dvou letech jsem zkoušel zapíchnutí do půdy na severní straně budovy.Markantní rozdíl nevidím.Při nástupu teplého počasí v březnu spíše nevýhoda.Zdá se, že dřív raší.Nehledě k tomu, pokud obdržíte rouby v únoru tak je do zamrzlé půdy nezapíchnete a jste rádi za připravený lavor.Letos se vracím zpět k lavoru, nebudu rouby pohazovat jako odpad po zemi.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.165 (?), 20.12.2020 20:09

Používal jsem lednici. Je potřeba aby byly rouby neprodyšně uzavřeny. Lednička vysušuje. Tzn. dobře zadělaný igeliťák.  Letos mi odešla myčka. Mám nerezovou skříň, kterou můžu zakopat na zahradě...

Také V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 20.12.2020 20:31

každý asi tuto možnost nemá, ale já pověsím rouby ve svazku do užitkové studně nad vodní hladinu. Je tam stálá nízká teplota a přijatelná vlhkost. Rouby tam vydrží nenarašené snad pořád, mně stačí do května. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.80 (?), 20.12.2020 20:41

Bez jakéhokoli problému fungují rouby pohozené na zemi, pokud roubujete kopulací v předjaří. Mají ideální prostředí, nevysuší se a nesplesniví. Není nás málo, co to takto děláme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.81 (?), 12.1.2021 14:42

Zdravím,

narezal som minulý týždeň vrúble zo sliviek a zapichol do zeme za stodolu zo severnej strany. Dnes v noci bude isto -15°, snehu ani vločka. Naozaj ich ten holomráz nepoškodí? Vonku ich skladujem prvýkrát, doteraz vlhký piesok v pivnici.  Ďakujem. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 12.1.2021 15:23

Zasypejte sypkou zeminou, pytlíkovým substrátem, nahrňte listí, pak lze taky nakrýt smrkovým nebo borovým... chvojím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika