Trvanlivé jmenovky s odrůdami



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?)
21.2.2011 21:13
Sila! Už aj bežím do obchodu!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 29.5.2013 6:33

Používám drátky z TP kabelů pro síťové rozvody (Belden). Mám zdroj odstřižků.  Vážu s nimi všelicos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.251 (?), 21.10.2010 10:48
Kdysi se na číslování zařízení používaly DYMO kleště, které vytlašovly písmenka do proužku samolepící fólie - nedalo by se to použít? (Někde mívají pomocí DYMO kleští popsané zvonky a drží to dobře a řekl bych že ani povětrnostní podmínky na tu fólii nemají vliv. Pásky se dělaly v několika barvách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.18 (?), 21.10.2010 22:46
Doplnění informací k PVC cedulkám ze včerejšího dne a odpověď panu Vysloužilovi : Cedulky mám upevněné na stromcích od léta r. 2007 a i dnes vypadají stále jako nové, bez jakéhokoliv opotřebení a poškození. Barva Alkyton perfektně drží i na PVC podkladu (dělal jsem dvojnásobný nátěr dle doporučení výrobce) a také podlahovina Novilon zůstává stále stejně mírně ohebná a zároveň pružná (má odolnost UV záření). Číselné kovové raznice nabízené na internetu mají velikost čísel pouze do 12 mm, což se mně zdá trošku malé, ale jinak hliník by byl jako cedulka taky určitě dobrý. Novilon se ale dá rychle a krásně řezat nožem nebo i nůžkami na plech. Moje psané číslo výšky 25 mm vidím dobře i v koruně stromu na vzdálenost 3 – 4 m. Jinak do zahrady notebook s databází stromků nenosím, to by bylo dost nešikovné. Mám všechny odrůdy seřazené podle čísel vytištěny na běžný kancelářský papír, ale pouze ve velikosti malého kapesního notesu. Abych mohl občas provádět změny v číslování, zvolil jsem jako notes obyčejné kapesní fotoalbum na fotky 9 x 13 cm, kde každou stránku mohu kdykoli vytáhnout, vyměnit list a takto aktualizovat změny (viz přiložené foto). Malá poznámka na závěr - původně jsem chtěl jako záznamový notes použít malý kapesní diář formátu A6 s kroužkovanou vazbou, kde bych jednotlivé listy lehce vyměňoval, ale nedokáži provést oboustranný tisk mé databáze tak, aby to přesně sedlo z obou stran listu papíru, tak nakonec zvítězilo fotoalbum, které je navíc v kapse podstatně lehčí.
databáze odrůd
databáze odrůd
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.10.2010 23:03

To je dotažené opravdu k dokonalosti, to se musí uznat, byť rok 2007 není až tak dávno. Já jsem si pořídil raznice s písmeny, ale kvůli pracnosti jsem to opustil a vrátil se k vyrývání odrůd hřebíkem. S raznicemi se nedalo pracovat přímo v zahradě při roubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 17.2.2011 0:33

hliníkový plíšek, raznice s písmeny a měděný, popř.hliníkový drát... navěky a nikdy jináááč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 21.2.2011 16:24
Nepatří to sice mezi trvanlivé jmenovky ale dnes mi padly do oka plastové lžičky na zmrzlinu pro označení přísady a sazenic. Je jich tisícovka za stovku (108,-) a vzhledem k tomu že přísadu spíše čísluji...

tak nějak si to představuji, tady v letošních muškátech
tak nějak si to představuji, tady v letošních muškátech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.2.2011 21:03

Na přísadu nebo výsev docela dobrý nápad!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 58.118 (?), 21.2.2011 21:13
Sila! Už aj bežím do obchodu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.70 (?), 22.2.2011 20:27
Mám stejné zkušenosti jako Tonda Ch., Al nebo Cu plech a raznice. Jmenovku přivážu Cu drátkem a je to opravdu na dlouho. Po čase si ale jednotlivé odrůdy pamatuji a pak jsou jmenovky zbytečné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.2.2011 20:35

Vedle názvu vyrývám i datum výsadby či roubování.Odrůdu si zapamatuji, ale z letopočtu bývám časem překlvapen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika