Trhat květy?



Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 255.154 (?) 
16.4.2022 11:39, zobrazeno: 804x

Chtěl jsem se zeptat, mam plno mladych stromku a keru, ktere druhym rokem po zasazeni kvetou. Ani si nejsem jisty, ze by nejakou urodu unesly. Nemam to radsi otrhat, treba jeste pred uplnym rozkvetenim, aby se ta energie stromku soustredila na rust? Nebo to takhle nefunguje?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 16.4.2022 12:07

Já to vždy nechám nejprve včelám-aby si užily a zároveň matce daly info o novém zdroji do budoucna. O keře jsem v tomto ohledu nikdy obavy neměl, stromky řeším v první dekádě června, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.9 (?), 25.5.2022 11:15

Loni na podzim jsem nasadil jabloň Mio a letos měla 12 květů a už tam je 12 malinkých jablíček. Mám ty malé plody ostříhat a nechat tam nějaký, aby se ten stromek nevysílil? Nebo jak to udělat. A ještě máme asi 6-7 roků starou jabloň Melodie a je obsypaná květy. Protrhat tu Melodii nebo se nemusí protrhávat (malé plody). Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.9 (?), 25.5.2022 12:14

Na té na podzim sázené dát plody pryč, po výsadbě potřebuje růst. Na Melodii po propadu plůdků v červnu - to některé spadnou samy - případně ještě protrhat ty zbylé na přiměřenou vzdálenost. Jinak by byla jablka maličká a příští rok by stromek díky přeplození mohl vynechat kvetení. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.199 (?), 16.4.2022 12:15

Většinou uštípám poupata, hlavně u meruněk - abych nemusela stříkat na úžeh. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika